Wielka torbiel w piersi

u?ytkownik
Magda

Ostatnio miałam robioną mammografie i USG piersi oto co wykazały te badania:
Sutki w budowie gruczołowej. W obu sutkach obecne bezechowe zmiany odpowiadające torbielom prostym.
Pierś lewa-duża pojedyncza torbiel o wym. 18 na 25 mm oraz kilka drobnych koło niej
śr. 5 mm w obrębie kwadratu górnego. W ścianie dużej torbieli piersi lewej widoczne zwapnienia, przewody mlekowe nie poszerzone w obu dołach pachowych są widoczne prawidłowe węzły chłonne. Co to oznacza? Da się to wyleczyć?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stappler

Takie zwapnienie dobrze widoczne w ścianie torbieli raczej świadczy o zejściu procesu zapalnego w formie odłożenia się złogów wapniowych w ścianie torbieli. Torbiele w sutkach są z reguły zmianami łagodnymi. W przypadku takiej torbieli trzeba zastanowić się nad biopsją cienkoigłową lub skłaniam się w kierunku (z uwagi na zwapnienie, które nie ulegnie wchłonięciu w czasie biopsji oraz wielkość torbieli) na wycięciu zmiany i poddaniu jej szczegółowemu badaniu histopatologicznemu. O dalszym postępowaniu musi zadecydować lekarz prowadzący.
Pozdrawiam.

u?ytkownik
marianna

Mam plyn wpiersi przeszlam radioterapie i wtej samej okolicy jest plyn chcialabym wiedzic czym to jest spowodowane i czy to grozen

u?ytkownik
stapler

Ale proszę napisać czy Pani już jest po jakiejś operacji, jakie są wyniki badań histopatologicznych, jaki jest opis zabiegu, jak goiła się rana pooperacyjna. Jak będę posiadał takie informację bliżej odpowiem Pani na zadane pytanie.

Twoja odpowiedź