Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny ból szyi z lewej tylnej strony


Gość ja

Rekomendowane odpowiedzi

Około rok temu zaczęła mnie boleć szyja z lewej tylnej strony.ból ten jest dziwny,jakby bolało ścięgno lub mięsień.promieniuje w górę czaszki i czasem na lewy bark.ostatnio odczuwam go codziennie,szczególnie po przebudzeniu i wieczorem.wybrałam się do lekarza pierwszego kontaktu i skierował mnie on do ortopedy.ortopeda zlecił rtg odcinka szyjnego kręgosłupa,który wykazał delikatny kręcz szyjny.byłam również u okulisty i laryngologa,aby wykluczyć inne źródła tego bólu.czekam teraz na wizytę u neurologa,ale niestety nie dostanę się wcześniej niż za 3 tygodnie.bardzo mnie ten ból martwi.nie wiem czym może być spowodowany.czy ktoś z was ma podobny problem?dodam,że mam również skoliozę i lordozę...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już boli szyja 8 miesięcy :/ a zaczęło się niewinnie pewnego ranka obudziłam się z bólem szyi i pozostał do teraz. Na początku bolała mnie szyja tylko z lewej strony od 2 tyg zaczęła mnie boleć prawa strona szyi oraz obojczyk. byłam u 3 lekarzy. Miałam prześwietlenie i na zdjęciu nic nie wyszło. Brałam leki przeciw zapalne oraz smarowałam się maściami i nic. Teraz lekarz przypisał mi sporą ilość tabletek przeciwzapalnych zobaczymy co będzie mam nadzieje, że przejdzie zaczyna być coraz gorzej, mam już dosyć nie mogę siedzieć długo w jednej pozycji, kiepsko sypiam bo mi niewygodnie do tego całego zmęczenia i bólu doszła mi anemia. Nigdy nie maiłam problemów ze zdrowiem zawsze byłam okazem zdrowia, prowadzę aktywny tryb życia 3 - 4 razy w tygodniu biegam po 5km - 10 km i 1 raz w tyg i od czasu do czasu pływam na basenie teraz przez to wszystko już mniej zażywam ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, czekam na wyniki TK głowy i szyi, jest to raczej na pewno kręgosłup. Niestety nawet okaz zdrowia może nadwyrężyć kręgosłup, można biegać codziennie, zdrowo się odżywiać, ćwiczyć, a wystarczy że się śpi na zlej poduszce i zwyrodnienie odcinka szyjnego gotowe. Neurolog, ortopeda, rtg, TK, leki przeciwzapalne, rehabilitacja i przede wszystkim wymiana poduszki i czekać aż się poprawi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja rownierz obudzilam sie pewnego rankaz takim bolem ze plakalam bol utrzymywal sie taki przez 3 dni potem zelzal ale boli po lewej stronie i ciagnie do glowy najbardziej odczowam wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 20 lat i to samo od jakiś dwóch lat. Najmocniej boli rano, po kilkugodzinnej nauce, po stresujących przeżyciach no i wieczorem. Do tego dochodzą silne nudności i ograniczona ruchliowść.Nie jestem w stanie obejrzeć się za siebie z lewej strony. Nie pomagają mi żadne popularne środki. Jedynie Nimesil, ale ten jest na receptę. Nie byłam z tym u lekarza. Jakoś przywykłam, że *Tak po prostu mam*, mimo że jest to bardzo uporczywa dolegliwość, zwłaszcza w czasie sejsji... Czy to może być to zwyrodnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same objawy co wszyscy wypisywali. Próbowałem wszystkiego i nic nie pomaga. Morze ktoś zna jakiś skuteczny lek albo sposób na pozbycie się tej uciążliwej choroby. Ps. nie jestem pewien czy to choroba ale nie jestem lekarzem wiedz nic nie zapewniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość znam ten ból

Mam to samo. Nie bierzcie żadnych tabletek, nie naświetlajcie się. Spanie na płaskim(bez poduszki) Wcierajcie, Ketonal. Zapewniam Was, ze ból mija, czasami trzyma dłużej, ale przemija. Cwiczenia, i płaskie spanie, a zapomnicie o nawrotach. Zdrówka, i wesołych Świąt życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to brzmi śmiesznie ale chodzę z takim j/w opisanym bólem już 4 lata.Obleciałam wszystkich lekarzy do których kierował mnie mój rodzinny.Czekam na neurologa z wynikiem RM ,termin za miesiąc.Poprzedni neurolog powiedział mi ,że z tymi objawami winnam przyjść co najmniej 15lat temu bo teraz zostaje tylko rehabilitacja ,wszystkiemu winien kręgosłup.Szczęśliwym trafem zapisałam się i ?????????????? mam termin za 4 lata.Kocham mój kraj za to,że nie chce mi się żyć i za to,że pozwala a może wręcz karze żyć ludziom w bólach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ośmiu miesięcy mam ten sam problem. Boli głowa, boli kark z lewej strony. Typowe środki p. bólowe jak APAP czy IBUPROM niestety słabo pomagały chociaż brałem 4-8 tabl. na dobę. Zdecydowanie lepiej pomagał Efferalgan Codeine. Brałem 3 tabl. na dobę. Ale jest na receptę. Lekarstwa, ani rehabilitacja (Tens dwie serie po 10 zabiegów oraz ćwiczenia czynno-bierne itp.) niestety nie pomogły. Przeszedłem wszystkie możliwe badania jak RTG, USG, MR, TK i niestety poza dużymi zwyrodnieniami z powodu wieku (62 lata) lekarz neurolog stwierdził że już nic nie pomoże i usłyszałem że do operacji to się nie nadaje bo to kręgosłup. Obecnie trafiłem do Poradni Leczenia Bólu, gdzie Pan doktor stwierdził że choroby to mi nie zabierze, ale w bólu może ulżyć. Zaordynował mi 12 serii akupunktury (na NFZ). Po trzeciej wizycie zacząłem odczuwać wyraźną ulgę. Miałem miesiąc przerwy i znowu chodzę na zabiegi. No ale ile będę chodził to się okaże. Niektórzy pacjenci chodzą na zabiegi od kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy raz to mam. Ostatnio tak właśnie zaczęłam urlop. Wracając przed urlopem z pracy przez otwarte okno rzucałam fakerami i krzyczałam, że mam urlop. Uznałam więc, że to kara.... :) Natomiast wczoraj było ciepło, za ciepło i otwarłam znów okno w aucie. Zrozumiałam, że to przeciąg uruchomił tą neuropatię (tak to lekarz nazywa). Przepisują tylko leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Natomiast ruch taki jak np. bieganie, dźwiganie ciężarów ZABRONIONE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również mam ból karku. Do tego dokuczliwy szum w lewym uchu. Jak kręcę głową to cos mi chrobocze w szyji plus ciągłe napięcie mięśni jak przechylam głowę w prawa stronę to ciągną mi się mięśnie. Trwa to juz od paru lat. Jedyne co mi pomaga basen oraz bicze wodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do fizykoterapełty.nie przeciążać.brać kąpiele .spać na płaskiej poduszce lub bez .na rower bądź jazdę po dziura chana kładąc kołnierz ortopedyczny.czasem jak mam atak nawet w nim spis jednak staram się chodzić bez by wzmacniać mięśnie i na pewno przejdzie czymać się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Słaba opcja

Jak miałem 18 lat pierwsze kilka razy pojawiło mi sie to podczas wyciskania sztangi na ławeczce płaskiej. Przechodziło nagle po 5-10 minutach. Do tej pory(22l.) co miesiąc/dwa łapie mnie ten ból. Najbardziej moge to porównać do skurczu. Dzisiaj pomogło mi naciągnięcie tego nerwu poprzez obrót głowy w przeciwnym ruchu niż jest to miejsce. Mnie boli po prawej, obracam głowę w lewo zeby patrzeć za siebie. Spróbujcie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cierpiąca

Walczę z tym bólem od 9 lat z przerwami. Przede wszystkim unikajcie noszenia ciężkich rzeczy - zakupów, plecaka, laptopa. Nie wolno pochylać długo głowy nad komórką, podczas mycia naczyć etc. Stres, złe spanie ( najlepiej na płaskim lub spec. poduszce do spania na płaskim) sprzyja bólowi. Czasami boli od jedzenia lub zapachu, np. guma do żucia, spray do odświeżenia powietrza. Jeśli wiemy, że po noszeniu zakupów etc. może nas zaboleć od razu trzeba wziąć lek. Mi pomaga Nimesil, to jedyny lek, który działa. Biorę też leki zwiotczające mięśnie. Pomaga trzymanie rąk nad głową i ciepłe okłady na ramiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×