W piersi ognisko o policyklicznych zarysach ulegające wzmocnieniu

u?ytkownik
Ewa

Witam. Nie dawno miałam robiony rezonans magnetyczny bo wykrytu u mnie guzki w piersi.
opis badania: wykonano badanie MR piersi uzyskujac obrazy T1 zalezne przed i po CM w przekrojach czolowych oraz T2 zalezne i T2 z supresja tluszczu.Wykonano badanie dynamiczne podajac śr.kontrast, uzyskujac obrazy T1-zalezne,w przekrojach czolowych.W piersi prawej na godz. 9 widoczny jest hamartoma o wym. ok.37/33/57 mm. Na godz 11 obwodowo ognisko wlk. ok. 9/8 mm o nieco policyklicznych zarysach ulegajace wzmocnieniu w I serii do 111%, nastepnie do 240%, w kolejnych widoczne jest platou-konieczna weryfikacja -BIRADS 4a.
Poza tym zmian ogniskowych nie uwidoczniono.

Bardzo sie martwie dlatego chciałabym sie dowiedziec co dokladnie oznacza ten wynik, np. co to jest ognisko o policyklicznych zarysach ulegajace wzmocnieniu, co to jest platou, weryfikacja birads i hamartoma.Czy to jest dobry wynik??
Prosze o odpowiedz...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

BI-RADS 4 - oznacza zmianę podejrzaną, która powinna zostać zweryfikowana w biopsji.
Prawdopodobieństwo złośliwości zmiany powinno być tu większe niż w przypadku kategorii 3.
4A podkategoria - zmiany wymagające weryfikacji ale z niewielkim prawdopodobieństwem złosliwości, po biopsji wskazane badanie kontrolne za 6 miesięcy, typowo mogą to być palpacyjne zmiany w obrazie ultrasonograficzym odpowiadające gruczolakowłókniakowi, torbiele badalne palpacyjnie lub ropnie.

Twoja odpowiedź