W nerce pojedyńcze ognisko hyperechogenne

u?ytkownik
Joanna

Witam serdecznie
Dnia 08.05.b.r. wykonałam badanie USG jamy brzusznej. W wyniku przeczytałam: *UKM nerki prawej z niewielkim zastojem oraz pojedyńcze ognisko hyperechogenne bez cienia tylnego-zwapnienie* Lekarz wykonujący badanie USG stwierdził, że można to operować.Bardzo proszę napisać, czy to coś grożnego?? Co mam dalej robić??.Nie wiem czy to z wrażenia, ale odczuwam lekki szczypiący bół z tyłu pleców w okolicach tej nerki w której mam zastój.Jutro mam zamiar zrobić badanie ogólne moczu i wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu.
P.S. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedż.
Pozdrawiam
Joanna

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

W tej sprawie należy skonsultować się na pewno z urologiem. Pewnie celem pogłębienia diagnostyki będzie konieczne wykonanie TK nerek z kontrastem. Po tym badaniu zapewne zostanie podjęta decyzja co do dalszego postępowania.

u?ytkownik
Joanna

Bardzo dziękuję za odpowiedż. Czy to może być coś poważnego???

u?ytkownik
stapler

Trudno powiedzieć bez dokładnych badań.

u?ytkownik
joanna

Witam panie doktorze ponownie,
właśnie wróciłam od lekarza urologa-chirurgia i jestem trochę niezadowolona z podejścia lekarza :( doktor obejrzał wyniki USG (te które opisałam panu wcześniej) i wyniki badania moczu badanie z wczoraj), które teraz przedstawiam:
barwa:żółta
klarowność:przejrzysty
ciężar właściwy: 1.025
pH: 6.0
glukoza:nie wykryto
bilirubina:nie wykryto
ciała ketonowe:nie wykryto
białko:nie wykryto
urobilinogen:0.2 EU/dl
azotyny:negatywny
krew:nie wykryto
leukocyty: nie wykryto

Osad moczu(mikroskop)
Śluz: dość liczne pasma wpw
nabłonki wielokątne: poj. w polu widzenia
bakterie: poj. w polu widzenia
erytrocyty: 6-8 świeże w polu widzenia
leukocyty : 2-3 w polu widzenia

W badaniu moczu z tygodnia temu miałam poziom erytrocytów 26.2 ,gdzie norma była do 10.0 a leukocytów 1.8 (norma do 20.0) mocznik 23,05 mg/dl a kreatyninę 0,96 mg/dl

Nie skierował mnie na żadne dodatkowe badania,(miałam nadzieję na TK nerek z kontrastem) ponieważ stwierdził że w USG nic takiego złego nie ma. Przepisał mi tylko lek NOLICIN do stosowania 2xdziennie, kazał dużo pić i musiałam kupić jeszcze pastę DEBELIZYNA. Pytałam czy mam przyjść do kontroli, odpowiedzał,że gdyby się pojawiła gorączka albo ból.
mam 37 lat i nie palę niby nie jestem w grupie ryzyka...Co mam teraz robić??? proszę o pomoc
z góry bardzo dziękuję
pozdrawiam :)

u?ytkownik
Joanna

Witam panie doktorze
wczoraj powtórzyłam badanie usg i w badaniu nie wykryto żadnej nieprawidłowości w nerce, a tymbardziej żadnego ogniska hiperechogennego tak jak to było wcześniej. Czy to po leczeniu???? Co to mogło być skoro już tego nie ma???? Czy to możliwe???
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
Joanna

Twoja odpowiedź