Wałeczek pod brzuchem po operacji przepukliny pachwinowej

u?ytkownik
Karolina

Witam! 2 tyg. temu przebyłam operację przepukliny z użyciem siatki. Po operacji pojawił się obrzęk (myślę , że to z powodu ciągłego śmiechu, podczas którego myślałam, że z bólu nie wytrzymam). Dziś ściągnięto mi szwy. Dalej mam wrażenie ciągnięcia, drętwienia, i co jakiś czas czuję ukłucie w miejscu operacji. Kiedy za dużo mówię brakuje mi czasami powietrza i czuję, jak zoperowane miejsce się jakby rozpręża - czy to normalne? Drugie pytanie. Zauważyłam podczas siadania, że pod brzuchem stworzył mi się taki drugi mały brzuszek - taki wałeczek. Czy mam się niepokoić? Kolejne, ostatnie pytanie. Czy duży, wdęty brzuch - wyglądam czasami jak bym była w 3m-cu ciąży, mimo, że nie objadłam się na tyle oznacza coś niedobrego? Bardzo Panu dziękuję za udzielenie odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
haemophilus

Usunięto zapewne szwy zewnetrzne a zostały szwy podskórne i stąd dolegliwości. Po zabiegu może tworzyć się zmiana w opisanej formie, szczególnie jeśli podczas zabiegu użyto siatki. Wzdęcia mogą wynikać z błędu dietetycznego.

u?ytkownik
Karolina

Bradzo dziękuję za odpowiedź.

Twoja odpowiedź