Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiele piersi i powiększone węzły chłonne pachowe


Gość Małgosia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgosia

Miała USG piersi i oto wynik: *Sutki w budowie gruczołowo- tłuszczowej SP- na godz. 17-ej torbiej 5x3mm SL- na godz. 13-ej widoczna hypoechogeniczna, dobrze ograniczona zmiana z linijnymi echami o wym. 7x4mm- wskazane badanie kontrolne za 3 m-ce, oraz kilka drobnych rozsianych torbieli do 5mm. Przewody mlekowe nieposzerzone W obu dołach pachowych poj. węzły chłonne dł. do 14mm* Zapewne czeka mnie biopsja, ale czy wycinane jest konieczne? Dowiedziałam się, że tak, a biopsja wykaże czy zmiana jest złośliwa i na tej podstawie lekarze określą jak duży obszar wycinać. Martwią mnie węzły chłonne. Dlaczego są powiększone? Czasami szczypała i bolala mnie skóra pod pachami, zatykała mi się od antyperspirantu (takie bolące zgrubienie, które schodziło jak przestawałam używać tego kosmetyku). Czy węzły chłonne mogą być z tym związane, czy raczej ze zmianą w piersi? Co to dla mnie oznacza? Jakie są szanse, że po operacji wszystko wróci do normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy także od badania klinicznego (badania bezpośredniego lekarskiego) piersi oprócz USG. Zapewne lekarz zadecyduje o wykonaniu biopsji cienkoigłowej celem poszerzenia diagnostyki zmian, a głównie zmiany w lewym sutku. Dopiero po wynikach biopsji lekarz prowadzący zadecyduje o dalszym postępowaniu. Powiększone węzły chłonne raczej mogą być związane z odczynem uczuleniowym na stosowany antyperspirant. Trudno przekazać dokładne informacje bez dodatkowych badań (biopsja lub usunięcie guzka z następowym badaniem histopatologicznym). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię straszyć ale u mnie tez właśnie rok temu tak się zaczęło,niewielkie zmiany torbiele zaraz potem guzy,powiększone węzły chłonne i rak*(,(post poniżej) Nie musi być tak samo ale z tego co opisujesz właśnie tak jest.Czekaj cierpliwie na wynik biopsji i słuchaj lekarzy a będzie dobrze.Powodzenia życzę. Ile masz lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj robiłam usg, wynik jest fatalny: w piersi prawej wieloogniskowa zmiana z cechami malignizacji w kwadrantach górnych: największa 12mn, 10mm, 8mm. W piersi lewej torbiele max 9mm. Zmienione węzły chłonne max 22mm. W poniedziałek idę do onkologa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgosia

Zadam kolejne pytanie, ponieważ mam masę wątpliwości po wizycie u lekarzy. Wczoraj chirurg onkolog powiedział, że konieczna jest biopsja i wycięcie zmiany (niezależnie od wyniku biopsji). Dziś ginekolog onkolog powiedziała, żeby nie robić biopsji, nie wycinać, powtórzyć USG za 6 miesięcy, a przez ten czas brać Mastodyn. Wcześniej inny ginekolog od razu skierował mnie do chirurga onkologa, a z kolei osoba, która robiła USG zaleciła kontrolę za 3 miesiące. Nie wiem, co robić, bo mam kompletnie różne opinie od lekarzy. Co więcej od większości osób (ten ginekolog który skierował mnie na konsultację onkologiczną, chirurg onkolog oraz lekarze różnych specjalizacji wśród rodziny) słyszę, że mam przestać przyjmować środki antykoncepcyjne (Yasmin), bo powodują rozrastanie się torbieli. Dziś Pani doktor powiedziała, że mogę je brać, a nawet powinnam. Kogo mam posłuchać? Bardzo proszę o jakąś radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym trzymać się jednej opinii, a nie konsultować się w jednej sprawie z bardzo różnymi lekarzami. Jeśli chirurg onkolog zalecił biopsję (a jest to opinia lekarza w tym względzie o największym doświadczeniu, a poza tym zachowujący możliwie największe bezpieczeństwo onkologiczne) to tej opinii bym się trzymał. Myślę, że trzeba wykonać zalecenia chirurga onkologa i po biopsji zadecydować o dalszym sposobie postępowania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie też byłam parę dni temu u ginekologa, miałam już wcześniej torbielki w piersiach, mam 23 lata, i pani ginkolog zapisala mi yasmin ale mam obiekcje co do brania tabletek anty.... a mnie juz 2 miesiac bardzo bola piersie dobre 2 dni przed okresem sa one doslownie jak kamienie... i nie wiem co mam robic prosze o rade i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz od wielu lat borykam sie z torbielami obu piersi (raz sa wieksze raz mniejsze)5 lat temu robiono mi biopsje ale nic nie wykazala.Teraz od 2-uch tygodni na jednej piersi zrobila mi sie plama ktora sie uszczy ,powieksza i wieczorami boli i peka .Wczoraj dostalam antybiotyk od lek.p/k.i skier.do poradni sutka ide juz w poniedzialek,ale dzisiaj piers zaczela mnie bolec i boli mnie tez pod pacha wyczuwam gozek pod pach.O czym moga swiadczyc te zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam torbiele na obu piersiach od 7 lat nie robiono mi biobsij, bo onkolog stwierdzil ze nie ma potrzeby , nie byłam 2 lata na kontroli od mieiąca boli mnie węzeł chłonny i jest powiększony , we wtorek jade do onkologa , co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam 29 lat i od ponad 6 lat borykam się z niby torbielami w lewej piersi.5LAT temu miałam biopsje ,lekarz onkolog stwierdził że jeszcze będę życ .Pierś jest strasznie obolała,badanie usg wykazało kilka dużych zmian i wiele drobnych torbieli rozsianych w okolicy sutka.Do tego dochodzi silny ból pod pachą,który promieniuje na całą ręke.Przed samą miesiączką ból jest okropny.Teraz czekam na wizytę *podejrzewam że biopsja będzie konieczna ale co dalej?lEKARZ jeszcze nie proponował mi żadnego zabiegu a czekanie i sama myśl że to coś z tego powstanie-to mnie powoli przerasta.Też właśnie 5 lat temu brałam Castagnus i nie była to rewelacja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam 40 lat w 2006 roku miałam wycicnany w prawej piersi mięsniak , nic więcej nie było . Piersi były czyste , w zeszłym roku zaczęłam brać Yasmin , w zeszłym miesiącu robiłam mammografię i USG piersi . W prawej mam 4 Torbiele z tego jeden 11mm nie pisze już o malutkich bo jest tego więcej, w lewej piersi mam 3 duże i kilka małych . Nigdy wcześniej nie miałam takich probelemów. Czytając wasze komentarze widzę że kilka z was bierze Antykoncepcje i to własnie Yasmin wniosek sam się nasuwa, już wiem skąd mi się to wzięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam 26 lat i dziś byłam u ginekologa.Mam torbiela o wymiarach 8x6 mm i powiększone węzły chłonne o wym. 16x7mm.Mam pytanie:Czy to jest duzy torbiel i co z tymi węzłami bo ponoć niedobrze jak są powiększone.W poniedziałek idę się zarejestrować do onkologa.Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi z tego powodu ,ja w kolejce do onkologa czekałam ponad 6m-cy.Wtedy też miałam robione usg a wizytę mam dopiero 17.11tego roku .DLA mnie to czekanie w kolejce na wizytę to po prostu kpina ze strony naszego PAŃSTWA.Pomijając tą polityczną gierkę z pacjentami,moje torbiele 5lat temu też były duże *miałam biopsje,pobrano płyn do badania.Wyniki nie były złe,komórek rakowych nie stwierdzono.Nagle po tych 5latach zaczęła mnie bolec pierś lewa i okolice lewej pachy.PO tym usg wykonanym w czerwcu przestraszyłam się ,nie bez powodu mnie boli ,cała pierś w torbielach ,niektóre mnie przerażają swoją wielkością,węzły pod tą pachą powiększone,wizyta jak pisałam dopiero 17.Też jestem sama przerażona co dalej.Dalej będzie czekanie kolejne pól roku na wizytę?Niestety brak funduszy=zagrożenie życia w naszym kraju .Powodzenia w ten poniedziałek,bo to szczęście natrafic na dobrego lekarza i szybką wizytę.Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak czytam i przeraziłam się.. Wczoraj późnym popołudniem ucięłam sobie drzemkę, obudziłam się z lekkim bólem w okolicach lewej pachy, gdy dotykam miejsca ból jest mocniejszy... Spojrzałam do lustra i okazało się, że najprawdopodobniej mam powiększone węzły... Akurat wróciłam od wizyty ginekologa, ale nawet jemu o tym nie wspomniałam, pomyślałam, że przewiało mnie i przestanie, ale gdy teraz czytam forum to nie wiem czy czasem nie powinnam jutro zgłosić się do lekarza... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam 22 lata i podobny problem jak wszystkie Panie w komentarzach.2 miesiące temu zrobiłam usg piersi i wyszło,że mam włókniaka w prawej piersi o śr.4mm i powiększone węzły chłonne w lewej piersi.Dzisiaj byłam jeszcze raz na kontroli i nic się nie zmieniło w prawej piersi jednak w lewej powiadziano mi,że mam bardzo brzydki obrzęk i że jest to prawdopodobnie jakaś zmiana zatokowa.Dzisiaj 3 lekarzy mnie badało.Pofatygował się nawet sam ordynator.Nie wiem czy mam się bać?Co to jest?Dodam jeszcze,że karmię dziecko tylko jedną lewą piersią!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znaczne powiększenie się piersi w ciągu kilku tygodni może świadczyć o powstaniu jakiś torbieli? Piersi dwukrotnie mi się powiększyły, ale nie wyczułam żadnych zgrubień i nie odczuwam innych dolegliwości, jedyne leki jakie przyjmowałam to antybiotyki które brałam na anginę. Jaka może być przyczyna? Czy powinnam wykonać jakieś badania? jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam 24 lata i mam problem z lewa piersią, boli mnie w okolicy sutka , gdy dotykam wyczuwam jakiś mały guzek boje się że to coś może być poważnego *( a do tego pobolewa mnie węzeł pod lewą pachą *( co to może być? czyżby torbiel jak piszą inne panie w swoich komentarzeach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc!a ja mam 40stkę i pierwsze torbiele w jednej piersi,nie są takie duże(7,5 i 3mm),węzły chłonne w porządku, i nigdy nie brałam środków antykoncep.,więc nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi nie jest to takie oczywiste czy yasminum powoduje torbiele..to po prostu taka skłonność organizmu,budowa piersi,zaburzenia hormonalne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć mam 44 lata i w obu piersiach torbiele w lewej na godz 3 śr 2,4 a w prawej na godz 5 śr 3*7 oraz na godz 9 sr 5*8x 2*9 i obustronnie widoczne węzły chłonne pachowe max wielkość do ok 18x11 mm.a 6 miesięcy temu była tylko jedna torbiel a węzły chłonne pachowe nie powiększone . zaczynam się martwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej . dziewczyny mam 2 torbiele w prawej piersi i 1 w lewej. bylam wczoraj u ginekologa i stwierdzil ze jedna ta duza bedzie usawal przez biopsje, tylko zmrtwila mnie jedna rzecz nigdy nic mi z sutkow zadna wydzielina nie leciala a dzis jak lekko scinelam to cos polecialo, bardzo malutko, ale jestem wystarszone. czy to cos strasznego? wspomne tez ze bylam na wizycie wczoraj u ginekologa i powiedzial ze nie mam czym sie martwic i panikowac dzis jak dowiedzial sie ze polecilo mi cos to tez powiedzial ze to moze byc.* potem jak sciskalam sutek to juz nic mi nie lecialo*. moze nie potrzebnie ja panikuje...wspomne ze wczoraj na usg wezly pachowe mialam ok ale dzis jedna lewa boli mnie, ale mysle ze nie oznacza to nic strasznego czasami moze bolec od klimatyzacji w aucie i np od antypersprantu nie sadze aby przez jeden dzien zaczelo sie cos dziac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×