Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak długo się może wchłaniać krwiak?


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, dwa tygodnie temu niefortunnie upadłam i nabiłam sobie siniaka, siniak był wielki i fioletowy ale z czasem zanikł, gdy opuchnięcie zeszło wyczułam twardą grudkę, byłam z tym u lekarza rodzinnego i powiedział mi że to jest krwiak i powinien sam sie wchłonąć. Minęły już dwa tygodnie a on nadal nie zmienia swojej wielkości i zastanawiam się czy aby na pewno się wchłonie. I ile czasu potrzebuje taki krwiak do wchłonięcia? Z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami taki krwiak potrzebuje kilku tygodni, żeby się wchłonął. Najlepiej, aby przyspieszyć ten proces należy stosować żele z heparyną np. Lioton 1000. Czasami jednak taki krwiak ulega zwłóknieniu i niestety już na zawsze pozostaje takie zgrubienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy są jakieś szczególne przypadki, kiedy krwiaki ulegają zwłóknieniu? Czy zależy to od jego wielkości a mozę od sposobu leczenia. Ja posiadałem krwiaka pod lewym okiem, powierzchownie skóra wygląda już dobrze, natomiast pod nią mam jakby drobną, twardą grudkę. Od urazu minęły trzy tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóknienie krwiaków to taki stan zejściowy, nie ma zależności u kogo występuje, jest to rzadki przypadek, ale czasami do niego dochodzi. Upostaciowiony, zwłókniały krwiak czasami wymaga usunięcia zabiegowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie, miałam zabieg usunięcia guzka z piersi (jestem już po zdjęciu szwów), ale pod blizna wyczuwalny jest jakby guzek (wydaje mi się twardawy). Lekarz powiedział, że to krwiak i sam się wchłonie. Pytałam, czy stosować jakieś żele na to, ale pielęgniarka ściągająca szwy, powiedziała, że nie bo jest miękki. Czy rzeczywiście nie muszę nic stosować na tego krwiaka? A gdybym zastosowała, np Lioton 1000 lub okłady, czy mogłoby mi to zaszkodzić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała poprawka... Krwiak *badany* palcami, w pozycji leżącej, rzeczywiście wydaje się miękki - jakby w głębi skóry, słabo wyczuwalny. Natomiast w pozycji stojącej jest dużo bardziej wyczuwalny, twardy o regularnym obrysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewróciłam się na rowerze i mocno stłukłam łokieć. Minęły 2 tygodnie a ja nadal nie mogę wyprostować ani zgiąć do końca ręki. Czy to wina krwiaka?Czy jak się w chłonie będę mogła swobodnie ruszać ręką? Lekarz przepisał mi Aulin i KetonalSprey Forte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając w piłke wstawiłem noge koledze przed piłke przy jego strzale ,dostałem solidnego kopa w kosc piszczelowa po czym noga nie spuchła ale zrobiła się narosl(krwiak) przewaznie przy lekszych urazach do tygodnia nieco mniejsze zgrubienie mi zchodziły, tym razem po 3tyg nadal miałem zgrubienie na 2-3cm długosci na piszczelu(nie odczuwałem bólu podczas chodzenia tylko podczas tupania noga o podłoże lub odczuwałem tez pieczenie jak ktos mnie uderzył przez przypadek w to miejsce) (przez te 3 tyg smarowałem altacetem i mascia arnikowa)udałem sie do chirurga przepisał mi dwie masci lioton 1000 i Reparil w zelu kazał na przemiennie smarowac ,mówił ze takie stwardnienie zchodzi od 2 do 4miesiecy (rtg nie wykazało pękniecia kosci) po 10dniach nie widze zbytniej róznicy no moze minimalną .Moze mi to zejsc a moze nie (moze popełniłem błąd ze dopiero po 3tyg udalem sie do chirurga ale w miedzy czasie smarowałem altacetem i mascia arnikową)z drugiej strony siostra uderzyła sie rok temu powyzej pięt i ma dwa małe guzki(pewnie tez krwiaki)smarowała takze Reparilem i do dzis nie wyleczyła,nie znikły. Pisze ten tekst bo sam nie mogłem znalezc nic o takim stłuczeniu piszczela a w piłce nożnej czy na siłowni ,sportach walki taki uraz moze sie komus zdarzyc i ten tekst moze mu pomóc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ponad 1,5 miesiąca temu uderzyłam się mocno w glowe o róg szafki,to było bardzo mocne uderzeniel. Od tego czasu dzień w dzień mam okropny ból glowy...tabletki czasami nie pomagaja ...czuję ten ból dokladnie z tylu głowy w tym miejscu gdzie się uderzyłam...czuję silne gorąco *w mojej głowie* myślałam, że mam gorączkę,sprawdzałam temeraturę i było wszystko ok. Czasami oblewają mnie poty od tego momentu kiedy się uderzyłam. Mam 25 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Ada a bylas z tym u lekarza ? poniewaz tomoze byc krwiak mozgu ktory czeba jak najszybciej usunac zeby sie nie rozlal i nie doszlo do zewnetrznego krwotoku bo to grozi smiercia radze isc jak najszybciej na badania lepiej byc pewniejszym co tak naprawde dolega :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam limo krwiak na powiece, efekt własnej głupoty, strasznie mnie on denerwuje zwłaszcza że zszedł pod oko jednym słowem limo stosuje maść Reparil Gel oraz maść Arnikowa. Pomału nad powieka zmienia już kolor na zielony, pod okiem niestety nie jeszcze a mam to już od 4 dni jest jakiś sposób na przyspieszenie aby to znikło szybciej. Robie okłady zimne oraz biorę rutinoskorbin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Natalia

Dzień dobry moja córka tydzień temu upadła na schodach i stłukła sobie lewe biodro i poprzez ten upadek powstał krwiak i czy po maść lioton będzie to schodzić i czy będzie konieczna operacja czy nie proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również 3 tygodnie temu dostałem w oko, wszystko ładnie zeszło tylko kawałek jedynie został siny z takim jakby malutkim woreczkiem , nie ma żadnego zgrubienia nic. Tylko to sine , które nie znika, smaruje cały czas liotonem 1000. Jak długo to cholerstwo będzie znikać, zawsze max 2 tyg i miałem limo z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×