Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z powrózkiem nasiennym


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 20 lat. Od niedawna zauważyłem, że mój powrózek nasienny nad prawym jądrem rozdzielił się na trzy kanaliki, a jądra są twarde i lekko powiększone chociaż może mi się wydawać, bo ciągle o tym myślę. Bólu praktycznie nie odczuwam. Wcześniej nie odczuwałem go w ogóle. Ból pojawił się trzy tygodnie temu. Teraz prawie całkiem ustąpił. Nigdy wcześniej nie miałem problemów z genitaliami. Czym może to być spowodowane? Czy mogły na to wpłynąć bardzo częste masturbacje, od których jestem prawie uzależniony? Czy z góry to przekreśla moją płodność i jeżeli byłyby to żylaki muszę być podany operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba będzie skonsultować się z urologiem. To on po badaniu będzie mógł ostatecznie postawić rozpoznanie. Z tego co Pan opisuje rzeczywiście objawy mogą sugerować żylaki powrózka nasiennego. Na żylaki powrózka nasiennego nie mają wpływu masturbacje. Bezpłodność związana jest z żylakami powrózka w około 30%, ale to wszystko zależy też od stopnia zaawansowania żylaków i czasu trwania choroby. Jeśli potwierdziłoby się rozpoznanie żylaków powrózka nasiennego, a z nimi byłyby związane nasilone dolegliwości powodujące dyskomfort życia lub nasienie miałoby obniżoną jakość należy leczyć je operacyjnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, też jestem prawie uzależniony od masturbacji, nigdy nie byłem poddany żadnej operacji a mam żylki. Boli tylko wtedy kiedy prowadzę mocny wysiłek i skaczę. Nie wydaje mi się żeby to miało jakoś bardzo wpłynąć na moją płodnosć a żylaki mogę mieć z powodu słabego serca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×