Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stabilizator DIAM


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Ja też miałam Diam w lędżwiowym L4-L5 i L5-S1.PO operacji było dobrze 4miesiące,rana fajnie sie goiła a potem miałam takie bóle że rok po operacji usunęli mi je.Teraz siadły mi kręgi nad i pod byłym implantem,czyli teraz mam cztery kręgi chore.Nie wiem co dalej czekam na rezonans,tylko teraz jest takie udogodnienie że na rezonans zapisuja telefonicznie.Teraz wsiądż w auto i jedż od 50 do 100 km.po to tylko żeby się zapisać.To wszystko jest ale dla ludzi zdrowych.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie . Jestem już po operacji ,zabieg był 4 dni temu ,implant bacjac poziom l5 s1 .Dzień po operacji było strasznie ,ból w okolicy pasa ogromny ,lekkie ruchy żeby tylko się poprawić w łóżku . Poprawa już od drugiego dnia krótkie spacerki i ćwiczenia leżąc na wznak na mięśnie brzucha(trzy razy w ciagu doby ,dziennie) ,dzień trzeci mogę już o własnych siłach iść do toalety (wreszcie)i wypis do domu .Dzień czwarty jestem w domu czuje się dobrze ,spacery około 30 min , ćwiczenia ,ból promieniujący do nogi znikł . Za cztery dni ściągnięcie szwów i dalsza walka o lepsze jutro . Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tydzoen po diamie w L4L5 . Jak sie was tak naczytalem to coraz bardziej sie obawiam . Mam nadzieje ze u mnie bedzie wszystko ok . Tym bardziej ze za zabieg zaplacilem z wlsnej kieszeni .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem trzy tygodnie po DIAMIE l5s1,nie potrzebowałam nawet przeciwbólowych,na drugi dzień wstałam,trzeciego dnia do domu a tydzień temu tańczyłam,20 lat męczyła mnie rwa,teraz jeszcze uszkodzony nerw się regeneruje a mnie nic nie boli,już nie mam pochylonej sylwetki,nie schylam się tylko na kolanach wykonuję niektóre czynności,dodam że to mój 7 zabieg operacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka jestem już po dwoch operacjach. 2010 podwójny DIAM L4L5 i L5S1- po operacji rewelacja po 4 dniu wyszłam do domu ból ustąpił w zasadzie od razu po operacji - byłam zachwycona - niestety po dwóch miesiącach ześlizgnęłam się ze schodów i po DIAMIE znaczy nie do końca bolało mnie ale okazało się że implant się przesunął jednak nie na tyle żeby był do operacji. W tym roku okazało się że od kwietnia się pogorszyło na tyle że podnosili mnie z łóżka rehabilitacyjnie - udało się jednak sytuacja się powtórzyła pod koniec października - straszny ból pleców na dodatek brak czucia w lewej nodze dochodzący aż do pięty trafiłam w ciągu dwóch tygodni do szpitala na operację okazało się że wyciągnięto DIAM w odcinku L5S1 i wstawiono BACJAC - na drugi dzień po operacji straszny ból (jeszcze nigdy nic mnie tak nie bolało) morfina do końca nie pomagała, drugi dzień po operacji było już lepiej nawet pozwolili mi się poruszyć na boki, na trzeci dzień wstałam, pozwolili mi trochę pochodzić siedziec raczej nie wolno. Ból i drętwienie nogi nie ustąpiło ale aż tak już nie boli. Operowana byłam w Sosnowcu na Ortopedii urazowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,operowali mnie Wojciech Kukier,Wojciech Ślusarczyk,lekarze z Tychów,przyjeżdżają do szpitala w Chrzanowie,w ramach NFZ wypożyczają salę operacyjną,polecam tych lekarzy za całą postawę,zaangażowanie,podej ście do pacjenta a nade wszystko za fachowość,powodzenia,zdrowia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam44 lata i mam od dłuższego czasu bo odpowiednio: 5-ty rok implant Diam na L5-S1 i pół roku implant Diam L4-L5. Oczywiście stosuje się do zaleceń by np nie nosić ciężkich rzeczy itp. Jesli miałbym ocenić w skali 1-10 jak się czuje to dałbym 8. Niekiedy lekko boli jak długo siedzę przy biurku czy jak wstaję- zła pozycja w czasie snu. Bardzo dobrze czuje się gdy jestem w ruchu ( spacery ) - trzeba rozchodzić kręgosłup. Akurat jestem przewodnikiem turystycznym wiec mam ten plus. Ciekaw jestem jednak jak implanty będą się spisywały za 5, 10 czy 20 lat bo podobno silikon z którego zrobiony jest implant po ok 2-3 latach parcieje inie spełnia on wtedy swej funkcji.Czy ktoś może mnie odesłać do informacji na ten temat ? ( badania naukowe itp )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macieju ja mam 55 lat , a DIAM L4-L5 mam od roku2008 i zapewniam Cię że jeszcze nie jest sparciały , a ja czuję się świetnie i liczę że będzie jeszcze długo spełniał swoją funkcje.Życzę Ci dużo zdrowia ,(ćwicz mięśnie przykręgosłupowe ,to bardzo ważne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem 10 dni po wstawieniu diam i usunieciu dwóch przepuklin -wszystko w lędźwiowym. Otóż w 10 dzień po operacji zrobilo mi sie duże wybrzuszenie w górnej części szwu-cięcia. Przed operacją jak i po mam bardzo gorące plecy. Dzisiaj w 10 dzień po zabiegu cos mi pyknęło-strzelilo na dole kręgosłupa, zwiększył się ból, mam utrudnione chodzenie bo boli to wybrzuszenie pod szwem. Plecy strasznie palą gorącem. I niepokoi mnie to twarde wybrzuszenie. Albo zrobil sie ropień albo implant się przesunal. Mam nadzieje ze nie czeka mnie druga reoperacja. Możliwe ze tez moze wystapic uczulenie na implant. Fajnie jak czytam ze diam pomaga. Mi jak na razie nie pomógł, nadal mam drętwienie stop itd. Oczywiście kochani próbujcie i wstawiajcie diam bo mysle ze 80% ludzi zauważyli poprawę. U mnie cos poszli nie tak. Jakies powiklania mam. Zapewne czeka mnie rezonans zeby zobaczyć co się stalo. Czy ktos miał podobne doświadczenia, objawy powiklania po diamie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cos się zle zrobilo. Przez 10 dni po wszczepieniu diamu bylo nawet jako tako a teraz zrobilo się zle. Bardzo duże wybrzuszenie, bol w okolicy implanta. I rozlane ciepło na boki pleców, jakby ból promieniowal spod rany do boków plecow w pasie. Zrobil się dzisiaj straszny ucisk tam gdzie rana, jakby cos zaczęlo uciskac mocniej w tym odcinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem 10 miesiecy po wszczepieniu diamu w l5s1 diam 14mm. Po zabiegu szybko dochodzilem do siebie w miedzyczasie kilkukrotnie cos strzyknelo i powodowalo pulsowanie nogi przez 2 -3 dni po czym przechodzilo. Powiedziano mi ze najlepsza rehabilitacją jest stopniowe powracanie do pracy niestety w gre wchodzi rownież dzwiganie (bardzo wazny jest nawyk kucnięcia a nie schylania się po ciężar). Zdarzylo mi się strzyknięcie takie że nie mogłem stanąć na prawą nogę :/ puściło po około 20 minutach leżenia na ziemi. Prócz diamu miałem robiony laser i przede mną jeszcze jeden zabieg usuwania przepuklin (5mm). Polecam dr. Stanisława Kwieka operuje w Chorzowie bardzo rzeczowy doktor i czekamy co dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem po zabiegu endoskopowego usunięcia przepukliny L5S1 i laserowego odparowania wypuklinyL4L5 przez docenta Kwieka Faktycznie polecam Lecznica dzieci i dorosłych w Chorzowie. Bardzo dobry specjalista. Konkretny i rzeczowy. Wdzięczna mu jestem że mnie przekonał do leczenia operacyjnego. Jestem 5 dzień po zabiegu. Czekam na efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ! Witam i pozdrawiam wszystkich DIAM-owców ja mam go od 2008 roku .Jakość życia po operacji zmieniła się o100 procent na plus .Mimo że jestem emerytem pracuję ciężko nie wiem co to ból kręgosłupa .pozdrawiam i wielkie dzięki dla chirurgów z JASTRZĘBIA ZDROJU.wszystkim życzę dużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie pisałam kilka lat mam wstawiany Diam 2009 , 2010 reoperacja z powodu ropnia . Osiem lat męczarni zapadła decyzja o usunięciu implantu ,czy ktoś miał podobnie? pozdrawiam MIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ja nie pisałem prawie 2 lata Jestem po operacji nie całe 6 lat. Jak na razie wszystko ok. Niestety nawał pracy dużo siedzę przy komputerze i sporo poruszam się samochodem, dlatego też czasami odczuwam moją nogę. Ale jak na razie nie jest tak źle staram się ćwiczyć ale jakoś nie mam czasu albo tylko tak sobie to tłumaczę. Mnie operacja pomogła jest jak na razie fantastycznie w porównaniu z tym co przed operacją. Staram się jak najczęściej wjeżdżać do sanatorium, ale wiadomo jak jest. Pozdrawiam Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,Jestem po operacji kręgosłupa stabilizacja dynamiczna Diam 09.01.2020 następnego dnia zostałam wypisana do domu z receptą i wskazówkami co robić a czego nie .po 4 dniach mogłam już chodzić bez kul ora wstawanie i siadanie było łatwiejsze.po tygodniu byłam na kontroli i czułam się rewelacyjnie😀dziś mija 3tyg i czuję się jakbym dostała drugie życie.

Opercja była w Chorzowie wykonana przez Docenta S.Kwieka 

Polecam i dużo zdrówka dla każdego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×