Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na głowie


Gość piotrek15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 15 lat i zauwazylem juz od dluzszego czasu że z tyłu głowy (plat potyliczny) mam 2 male guzy 1 maly drugi troszke mniejszy.......... sa twarde jak kosc.....nie bola gdy sie je naciska wogule wydaja sie jak by guzem z kosci......... glowa nie boli mnie prawie nigdy nic mi nie dolega............... co mam robic w sprawie tych guzow???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej, jeśli udasz się najpierw do lekarza rodzinnego z przychodni (wizyta nic nie kosztuje). Po zbadaniu lekarz stwierdzi, czy rzeczywiście przyczyna tkwi w kości. Poza tym da skierowanie do specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 22 lata,dziś przez przypadek z lewej strony tylniej części głowy(okolica sutkowa jak ktoś zna budowę czaszki)wyczułam guzek wielkości około 2 cm.Jest twardy jak kość.Przypomniałam sobie wtedy,że mając około 10 lat już coś tam mi nie pasowało,ale to chyba nie było takiej wielkości jak teraz.Czasem czuję tam lekko bolesny ucisk,najczęściej po np.długim śmianiu się(ogólnie po czynnościach wpływających na dłuższą pracę czaszki).Próbowałam się pocieszyć i znależć drugi taki sam-symetryczny do intruza,ale nic z tego.Teraz jest już wczesna godzina poranna,a ja pocieszam się nadal,tłumacząc sobie,że po prostu mam taką budowę czaszki.co o tym myślicie?To jakaś paranoja,co to k....jest??!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Dzień dobry, Wczoraj zauważyłam na czubku głowy (bardziej z tyłu) podłużny guz o długości ok. 4cm biegnący w poprzek głowy. Po lekkim ucisku guz lekko boli. Skóra w tym miejscu nie jest zmieniona. W ostatnim czasie na pewno się nigdzie nie uderzyłam, więc mam pytanie - skąd taki guz? Co to może być? Ponad rok temu uderzyłam się dość mocno w głowę, właśnie w tym miejscu. Pojawił się wówczas guz i głowa mnie bolała lekko w tym miejscu podczas ucisku, ale te objawy minęły po ok. 5 dniach, innych objawów nie miałam. Czy obecny guz może być spowodowany tamtym uderzeniem sprzed roku? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam guzy w na głowie pod włosami, jeden jest dość twardy i mnie strasznie boli. Reszta jest zwyczajna ze skóry, czasami je zdrapuję. Nie wiem co to może być, Jutro, lub w poniedziałek idę do lekarza, więc napiszę co powiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed wczoraj zauważyłam mały guz na środku bliżej lewej str głowy troche boli a przydotknięciu go bardziej boli co to może być??? Czy możecie dać mi jakąś radę i powiedzieć co to jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. od dłuższego czasu mój mąż miewa bóle głowy(gdzie kiedyś ich nie miał),bywa ze miewa nudności i stal bardzo ale to bardzo nadpobudliwy.w zasadzie dzieje sie to tak ze jest taki jak zawsze (miły spokojny skory do rozmów)a w ciągu kilku sekund z niewiadomych przyczyn staje sie agresywny ,krzyczy ma pretensje nie wiadomo o co. po czasie mu przechodzi i staje sie znowu tym samym człowiekiem jakim jest naprawdę. i staje sie to coraz czestrze. wcześniej miewał takie napady raz na dwa tygodnie ,następnie co pare dni a ostatnio jest tak codziennie.martwię sie o niego.proszę o jakąś podpowiedz co mam robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem bardzo nerwowa, często krzyczę, nie panuję nad słownictwem, jakiś czas temu przewróciłam się i uderzyłam głową o szafkę. Minęło kilka miesięcy a guz nie zmalał jak docisnę go ręką to boli- czy powinnam iść do lekarza- czy to coś złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam guzka byłam u dermatologa i może to być dziedziczne a może być od stłuczenia włókniaki najczęściej tak powstają ale wybieram się do chirurga usunąć lub na wymrażanie :( choć boję się strasznie napisze jak będzie po wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszyscy napisali jak było u lekarza... :) PS. dla potomnych - pierw trzeba się udać do lekarza i drążyć temat bo czasami oni się mylą. Tomograf głowy i stawiają diagnozę - przeważnie jest to kostniak, bądź coś nie szkodliwego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja również mam guza na głowie z przodu z prawej strony w okolicy zakola. Dodam też że z prawej strony dokładnie w miejscu guza mam zauważalnie mniej włosów niż z lewej. Mam 21 lat a guza posiadam odkąd jakichś 4 lat. Jest twardy jak kość i nie boli przy nacisku. Odnoszę wrażenie iż jest podłużny a także ruchomy. Kiedy naciskam czymś twardym i ruszam guz przeskakuję lecz zawsze wraca na miejsce. Jest dosyć spory i widać go pod światło. Strasznie mnie to irytuję aż żyć się odechciewa... Nie mogę skr&#242*cić włos&#242*w bo zaraz będzie go widać a to raczej będzie nieuniknione przy tępie w jakim wypadają mi włosy. Nie chcę dodatkowego powodu do stresu. Błagam niech ktoś mi powie co to może być i czy mogę się tego jakoś pozbyć. Dodam że po lewej w tym samym miejscu mam coś podobnego lecz jest płaski i pod innym kątem. Proszę niech ktoś odpiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×