Przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego

u?ytkownik
ANNA

Moja sytuacja jest troszkę inna od tych, które tutaj przeczytałam. Otóż od roku 2006 mniej więcej 2 razy do roku pojawia się u mnie silny ból w prawym podbrzuszu. Za każdym razem idę do lekarza rodzinnego, który kieruje mnie na badanie moczu i krwi, co wyklucza wyrostek. Następnie podaje mi kroplówki rozkurczowe i przeciwbólowe i mija cały ból. Ostatnio zalecił wizytę u ginekologa, ponieważ stwierdził, że to napewno jajniki. Pani ginekolog po wykonaniu badania USG stwierdziła, że jajniki są zdrowe a w lewym podbrzuszu zauważyła, że jelita tworzą jakby *kłębek* są zbite w jednym miejscu. Rozmasowała i ból minął. Do tej pory był spokój (miało to miejsce pod koniec 2008 roku). W sobotę ból powrócił Boli potwornie już trzy dni. Tabletki przeciwbólowe pomagają na chwilę po czym ból powraca. Byłam dziś u lekarza rodzinnego dał mi skierowanie na badania moczu i krwi, oraz skierowanie na USG jamy brzusznej, jednak USG zrobią mi dopiero w poniedziałek, ponieważ to jest pierwszy wolny termin. Boję się że z bólu nie wytrzymam do poniedziałku. Co robic? Dziękuję

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Trudno określić bez szczegółowych badań co się dzieje. Jeśli mimo leków ból nie ustępuje radze pójść ponownie do lekarza rodzinnego (może zmieni leki). USG może nie wyjaśnić przyczyny bólu, który może pochodzi z jelita grubego. Trzeba zastanowić się nad wykonaniem kolonoskopii. O tym musi zadecydować lekarz prowadzący.

u?ytkownik
WŁADYSŁAW

No właśnie.
W zasadzie ilu lekarzy tyle opinii? Jak to jest? Można sobie chodzić kilka lat/miesięcy z zapaleniem wyrostka i go sobie przechodzić albo w końcu zoperować jak *przyciśnie*?

W internecie można natknąć sie na takie opinie:

*Nie ma pojęcia przewlekłego zapalenia wyrostka robaczkowego.(....)*
http://www.swiat-zdrowia.pl/porady-lekarzy/klucie-w-prawym-dole-biodrowym
http://zapytaj.echirurgia.pl/pyt126.htm
http://leczenie-objawy.pl/zapalenie-wyrostka-robaczkowego.htm
itd

*Owszem istnieje i dokucza wielu osobom* a na forach (zwłaszcza anglojęzycznych) cała masa cierpiących
http://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-wyrostka-robaczkowego
http://www.we-dwoje.pl/zapalenie*wyrostka*robaczkowego,choroba,206.html

itd

Czyli ból brzucha w okolicach prawej strony z objawami podobnymi do ostrego zapalenia wyrostka jednak w mniejszym natężeniu sugeruje problemy z wyrostkiem, które zapewne skończą się pod skalpelem.

Twoja odpowiedź