Gastritis i błona śluzowa żołądka zaczerwieniona w okolicy odźwiernika

u?ytkownik
Beatka 29 lat,Bytom

Panie doktorze,miałam robiona gastroskopię,tak ze trzy miesiace temu.Gastroskopia wykazała;Przełyk i wpust bez zmian.W jeziorku treść sekrecyjna zmieszana z żółcią.Błona śluzowa żołądka zaczerwieniona w okolicy odżwiernika.OOdżwiernik sprawny.Opuszka i dalsza częśc XII-cy dostępna aparatem. bez zmian. pobrano wycinek na H.p ,który jest ujemny.


wnioski; Gastritis.

Bardzo proszę o pomoc.co to oznacza dokładnie ,i ile czasu leczy sie tą chorobę .Czy ja juz jej nie wyleczę.Biorę Lanzul juz 3 miesiące,ale nadal mam bóle w nadbrzuszu a szczególnie jak zjem za duzo albo cos kwaśnego.Staram się stosować dietę ,lekarz gastrolog jednak dziwi się ,że mam nieraz duszności po jedzeniu .

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Oznacza to zapalenie błony śluzowej żołądka. Leczenie to głównie leki inhibitory pompy protonowej (np. Lanzul) oraz dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka około 2-3 miesięcy następnie kontrolna gastroskopia. Może warto by było jeszcze wykonać USG jamy brzusznej celem wykluczenia kamicy pęcherzyka żółciowej. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.

Twoja odpowiedź