Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel nadnerczy się wchłania? czy usunąć laparoskopowo?


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 28 lat i mam 2 cm torbiel nadnercza prawego. Potwierdzone tomografem. Tydzień przebywałam na endokrynologii, gdzie robiono mi wszelkie badania. Czy taka torbiel się wchłania? Czy mogę to usunąć laparoskopowo? Ogólnie jestem szczupła, ale brzuch odstaje jakbym była w ciązy, przestałam juz jeść w pewnym momencie, teraz wiem, ze ta torbiel zaburza gospodarkę wodno elektrolitową i dlatego puchnę w okolicy brzucha. Jeszcze nie rodziłam - a mówią, ze mogę miec problemy z zajściem w ciążę. Gdzie mogę zrobić taką laparoskopię? We Wrocławiu nefrologowie nie chcą się tego podjąć - choć nie wiem czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Skoro lekarze nie zalecają leczenia operacyjnego to trzeba się do takich zaleceń dostosować. Torbiel rzeczywiście nie jest duża i czasami może się zdarzyć, że się wchłonie. Myślę, że ryzyko samej operacji jest większe niż pozostawienie takiej torbieli. Jeśli zaburzenia hormonalne (jeśli takowe występują) są niewielkie i dają się kontrolować należy na razie taką torbiel obserwować. Jeśli występowałyby zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej obrzęki nie byłyby umiejscowione tylko na brzuchu, ale raczej na całym ciele. Taka torbiel nie powinna mieć wpływu na możliwości zajścia w ciąże. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×