Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja kręgosłupa


Gość Renata

Rekomendowane odpowiedzi

Do Sebastiana. Witam - też mam problem z kręgosłupem lędźwiowym. Przeczytałam o skutecznej metodzie manualnej - bardzo bym prosiła o więcej szczegółów. Nie mogę znaleźć na forum wypowiedzi Pana Krzyśka. Pozdrawiam i życzę wszystkim zdrówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam operację 02.06.2011 na trzech poziomach odcinka szyjnego.Wszystko się udało,ręce nie cierpną i nie bolą,czuję się dobrze,tylko mam lekko drętwy podbródek.Operował mnie Docent Maciejczak w Tarnowie polecam wszystkim tego lekarza jest wspaniałym i wybitnym specjalistą na skalę europejską!!! Długo zwlekałam z podjęciem decyzji aby się operować, bo bardzo się bałam i nie potrzebnie! Wszystko przebiegło pomyślnie bez komplikacji po trzech dniach wyszłam do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry - jestem po operacji kręgosłupa szyjnego 4 miesiące. Do dziś mam pieczenie i szczypanie dłoni i lewej nogi, czasami ramion i karku. Mrowienie odczuwam także na czubku głowy, jakby się tam coś ruszało. Kiedy leżę po jakim czasie odczuwam ból głowy. Nie mogę podnosić głowy, ani oczu. Mam zamglone widzenie. Proszę powiedzieć mi, czy to *norma*?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldona lekarz który mnie operował to Dr Leszek Herbowski ze szpitala na Arkońskiej w Szczecinie. Super profesjonalista pewny siebie bardzo dobrze tłumaczy wszystko przed operacją jak i po. Zdecydowanie Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) 2011.07.15 godz.22:40 Ja jestem po operacji L4 L5 teraz jest to 9 doba i samej operacji nie ma się co bać , uśpili mnie i po 2,5 godzinie operacji obudziłem się po 3 godzinach i nic mnie nie bolało. Najgorsza jest 2 i 3 doba tak mówili ale ja miałem najgorszą koniec 1 doby, ból który był do zniesienia prawdo podobnie narkoza puszczała, osłabienie i zrobiłem się biały na twarzy jak kazali chodzić ale dali zastrzyk i po bólu :) Jak jakieś pytania do mnie to jestem na wątku Operacja kręgosłupa lędźwiowego L3,L4,L5 , zespól ogona końskiego Pozdrawiam Rafał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldona czuję się świetnie rehabilitacji nie miałem i nie będę miał nie było potrzeby pierwsze 2 miesiące cięzkie bolało nawet miałem okres wątpliwości czy to pomogło. jednak tak jak lekarz powiedział 2, 2,5miesiąca ma przejśc i przeszło. Tak więc nie ma sie czego obawiać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka szczecin

witaj rafał ja mam operacje za dwa tygodnie to już moja druga, i też zespół ogona końskiego u mnie doszło już do tego że straciłam czucie od pasa do wewnętrznej strony uda , czekam na operację jak na zbawienie chcę wierzyć że odzyskam czucie , pozdrawiam i życzę zdrowia trzymajcie za mnie kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) 2011.07.23. godz.11:54 Do Agnieszki :) Myślę że po operacji będzie dobrze i życzę ci też tego ja nie miałem tak poważnie jak ty ale był taki znajomy który przez pół roku chodził wykrzywiony z bólu ale po operacji jak przyszedł na zdjęcie szwów to się zdziwiłem ze taki wyprostowany przyszedł i tak fajnie wyglądał. Trzymam kciuki i życzę wszystkiego najlepszego i myślę że się odezwiesz i napiszesz co i jak :) Pozdrawiam ciebie Agnieszko i Wszyskich którzy zaglądają na tą stronkę :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka szczecin

odezwę się napewno , musi być dobrze wyczerpałam limit czarnych mysli na tę chorobę. teraz mam juz w innym szpitalu zabieg i ufam lekarzowi który będzie mnie operował dziękuję za dobre słowo , i napiszę już po .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :))) Operację miałem 6 lipca 2011 i jak na razie nie narzekam, dużo odpoczywam leżąc choć wiem że za długo leżeć nie wolno, ale zmieniam pozycję. Zauważyłem że mogę nie do 15 minut chodzić po 2 tygodniach po zabiegu, a teraz tylko do 30 minut, co mnie po tym czasie boli to kręgosłup w odcinku lędźwiowym tam gdzie miałem zabieg i tam gdzie mam od dziecka skrzywienie kręgosłupa. Jak mnie goli to kładę się na łóżku na brzuchu i ból przechodzi. Żadnych tabletek nie biorę, nie ma sęsu. Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ! Mam pytanie. Za tydzień czeka mnie operacja przepukliny (12mm na poziomie L3/L4) w Warszawie IPiN na ul Sobieskiego . Czy może mi ktoś powiedzieć cokolwiek na temat tej Kliniki i pracujących tam lekarzy? boję się tej operacji ale nie mam wyjścia-lewa stopa opadła i mam problemy z chodzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do anny marii w czerwcu 2009 roku miałam operowany odcinek szyjny,mam stabilizcję 2 kręgów..zwlekałam długo,prawie 2 lata ,za długo pozostła delikatny niedowład prawej ręki ale zyję normalnie*)tzn nie jeżdze juz na nartach unikam wysiłków i nie dźwigam ale jest lepiej.nie przeszłam żadnej profesjonalnej rehabilitacji, bóle czasem się pojawiaja ale niezbyt silne i tylko wtedy jak za bardzo się sofruję.nie przyjmuje zadnych środków przeciwbólowych:)no może czasem.1 raz na 3 miesiace*)oprócz tego mam 3 niewielkie przepukliny w odcinku ledzwiowym ale nie decyduje się na operację.operacja jest ostatecznością bo nie ukrywajmy jest wysoce ryzykowna i nigdy zaden normalny lekarz nie zagwarantuje poprawy,ja o tym wiedziałam,że może byc gorzej albo nawet najgorzej i nigdy nie zapomnę pytania mojej pani doktor gdy się wybudziłam *czy może pani poruszyć stopami i rękoma*.miałam 35 lat w chwili operacji,operowana byłam w klinice neurochirurgii w Lublinie moje gg 1637723 życzę madrych decyzji odwagi i wiary w siebie ,pozdrawiam z Francji Gabi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to uszczerbek % do odszkodowania ? Czy ktoś z Was wie jak jest klasyfikowana operacja odcinka lędźwiowego l5s1-usunięcie przepukliny do odszkodowania np. w PZU? chodzi mi o to jaki to procent utraty zdrowia, pewnie ktoś z tego forum już to przechodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od kilku miesięcy, mam bóle głowy zawroty głowy, mrowienia i ucisk ucha, w TK wyszła mi przepuklina międzykręgowa na poziomie C6-C7 uciskająca worek oponowy i wypuklina C6-C5 pojechałam do Łodzi do dr. Jaskólskiego na prywatną wizytę ale potraktował mnie jak powietrze zainkasował pieniądze, stwierdzając że to nie operacyjne a napewno migrena. Szukam dobrego neurochirurga z Warszawy, takiego ludzkiego który ewentualnie przeprowadza zabiegi na NFZ i do którego nie czeka się całe wieki, ja mieszkam w Radomiu a u nas takowych lekarzy nie ma. Jestem załamana tym wszystkim, nie wiem co robić,jak postępować (korzystałam z laseru i prądów-alenic nie dały), boję się ze tosię będzie pogłębiać. Dowiadywałam się o wizytę u prof. Ząbka z Warszawyjuż pomijając to że za wiżytę bierze 350, to wszystkie zabiegiw prywatnej klinice a wszczepienie implantu szyjnego ok.35 tys. zł - to horror. Może ktoś mi poleci dobrego neurochirurga. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam 25 lat i rocznego synka. jego pierwsze urodziny spedzam w łozku na lewym boku. po 2tyg moge o kulach dojsc do lazienki. koszmar. wizyte u neurochirurga mam na 25.01 czyli za kilka dni. nie wiem jak wytrzymam 3godz w samochodzie,ale musze wiedziec co dalej. jestem bezradna i totalnie zalamana* nie moge zajac sie wlasnym dzieckiem, pomagaja mi obcy ludzie. chce zeby ten koszmar sie skonczy i tak bardzo pragne wziasc znowu mojego syna w ramiona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moja córka (31lat) z bólu nie spała, nie mogła chodzić,ani dobrze się załatwić. Nie mogła jechać w samochodzie. Wieźliśmy karetką do Łodzi do WAM. Polecam wspaniałego lekarza dr Radka. Córka funkcjonuje normalnie, chociaż czasem boli. pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Rozumiem wasze obawy bo sam przez to przechodziłem.Jestem już po operacji i reoperacji w Warszawie w IPiN na Sobieskiego. Pani z Radomia polecam Dr n.med. K.Nadgrodkiewicz - Ordynator Neurologii na Józefowie. Przyjmuje też na Żeromskiego uczciwy i jeżeli potrzeba pomoże a wszystko na NFZ .Dzięki niemu ja już nie cierpię, powoli dochodzę do siebie i noga odzyskuje sprawność ruszam już palcami i lekko stopą.Operował mnie w IPiN Dr n. med Barszcz . mija już piąty miesiąc i bardzo powoli ale odzyskuję chęć do życia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam! Jestem właśnie po operacji-wstawiano mi implant dysku na poziomie L5S1. Operację robiono przez brzuch. Przed operacją ból był nie do zniesienia-promieniujący głownie do prawego uda. Doszło do tego, że lekarz przepisał mi tramal przeciwbólowo. Męczyłam się 3 miesiące do planowej operacji-noce nie przespane, ostry ból podczas jazdy samochodem. Teraz jest coraz lepiej-noga już nie boli. Oczywiście nie obeszło się bez komplikacji...Ale warto było. Jeśli musicie poddać się operacji-zróbcie to! Dziękuję bardzo lekarzom z Oddziału Neurochirurgii w Słupsku-jesteście wspaniali! A w szczególności dziękuję dr. Nacewiczowi- to człowiek o złotych rękach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam zabieg mikrodiscektomii (usunięcie przepukliny) i wstawienie implantu na poziomie L5S1 w Bydgoszczy, niestety prywatnie, wydałam ciężką kasiorę, będę spłacać 5 lat mój kregosłup, ale jest zdecydowana poprawa. Nie boli w zasadzie nic. Czasem tylko poczuję mały dyskomfort, gdy się przeforsuję. Polecam dra Kitlińskiego, ale życzę powodzenia w czekaniu na zabieg na NFZ. ja miałam czekać ten rok, a przeszło rok temu już nasilały mi się dolegliwości rwy kulszowej. Doszło do tego, ze pewnęgo pięknego dnia nie wstałam z łóżka, przeleżałam 2 tyg, potem jakies kule, oczywiście non stop na p/bólowych, i zaczęła mi drętwieć stopa, a przy każdej kolejnej wizycie w szpitalu, u neurochirurga na NFZ zaczął nóż sie w kieszeni otwierać, bo nic nie mogą zrobic, a rezonans magnetyczny z opisem PILNE miałam na luty tego roku. Tak więc zamiast wymiany samochodu (bardzo sredniej klasy) mam podrasowany kręgosłup:)) Do Moniki: Pani Moniko, jeśli chodzi o koszty prywatnych zabiegów to Bydgoszcz jest tańsza a specjaliści rewelacja, niech Pani wejdzie na stronę Centrum medyczne Gizinscy, tam jest cennik, pewnie wyjdzie taniej niz te 35 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×