Ból, skurcze z lewej strony brzucha

u?ytkownik
Tomek

Niepokoi mnie ból z lewej strony brzucha. Są to skurcze, które pojawiają się kilkakrotnie w ciągu dnia; nie trwają one długo, raczej kilka sekund. Nie są one związane z żadną moją aktywnością, pojawią się same bez jakiejś widocznej przyczyny, np. wysiłek lub zmiana pozycji ciała. Po raz pierwszy zauważyłem je w styczniu tegoż roku prawie w tym samym momencie kiedy zacząłem znacznie intensywniej uprawiać sport (głównie marsz, ok. 10 km., siłownia, pływanie). Od tego czasu pojawia się ten ból jednak rzadko w trakcie ćwiczeń czy też w związku z nimi. W ciągu tych 4 miesięcy nieznacznie owe bóle stały się intensywniejsze. Zwykle są słabe, czasami czuję dość silniejszy skurcz. Proszę o odpowiedź z czym mogą wiązać się te bóle. Gwoli uzupełnienia: jestem mężczyzną, lat 29, ogólnie zdrowy, nie przechodziłem poważniejszych chorób, alkohol spożywam bardzo sporadycznie.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stappler

Trudno mi odpowiadać na takie pytania bez bezpośredniego badania. Z opisywanych dolegliwości nie znajduje podstaw do niepokoju. Taki stan jak Pan przedstawia może wskazywać na nerwobóle czyli samoistne podrażnienia nerwów, bez uchwytnej przyczyny. Może Pan jest nerwowy, zestresowany. Taki stan też ma na takie objawy wpływ. Radzę w tej sprawie bezpośrednio skontaktować się z lekarzem. Jeśli będzie miał jakiekolwiek wątpliwości wyśle Pana na dodatkowe badania.
Pozdrawiam.

u?ytkownik
darek

Witam kolego mamy ten sam problem. Pomagam u brata w gospodarstwie rolnym, Mam 24 lata i 65 kg..jak dobrze popracuje to toaleta moja...skurcz z lewej strony brzucha pod zołądkiem.. biegunka też. To objawy wysiłku..Nie mam teorii na to pomagają krople miętowe.

u?ytkownik
mk

Ja mam zupełnie ten sam problem . Mam 36 lat i ważę 65 kg , ćwiczę około 10 godzin tygodniowo . Ból pojawia się po wysiłku lub zaczyna w trakcie.

Twoja odpowiedź