Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po operacj trzustki metodą Whipple*a


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Mąż był operowany 5 stycznia 2009 r. z powodu guza zapalnego trzustki metodą whipple,a do tej pory je mało jest bardzo słaby,wiecej leży niż chodzi czasem są skape wymioty bóli nie ma żadnych badania krwi są dosć dobre jest 11,5 tyś leukocytów i bilirubina trochę poniżej normy pozostałe badania w normie czy takie osłabienie to bedzie do końca życia czy to jest jeszcze krótka odległość po zabiegu 3 m-ce i tak może byc czy mozna przyjmować jakieś witaminy czy na razie nie żeby ją nie podrażniać a może ta trzustka zaczym dojdzie do siebie to takie daje objawy.Proszę o poradę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taki zabieg jest bardzo obarczający dla organizmu i rekonwalescencja trwa bardzo długo. Okres 3 miesięcy jest krótki. Oczywiście oprócz dobrego odżywiania, przyjmowania witamin radzę stosować suplementację enzymatyczną (Kreon, Lipancrea, Neopancreatinum). O wszystkich lekach powinien decydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze sie nie przejmowac operacja whipplea to skomplikowany zabieg.u pani meza caly uklad pokarmowy zostal pomieszany.te objawy z czasem mina,ale prosze sie postarac aby maz caly czas byl w ruchu.czym wiecej ruchu tym wiecej sily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że trwało to około 5lat. Dwa trzy razy do roku bolało mnie w dołku jak żołądek. Ponieważ gastroskopia nic nie wykazywała stwierdzono że to nerwy.Dopiero kiedy dostalam ataku bólu na usg był poszerzony przewód wirsunga i było jasne że to trzustka.Wtedy badanie Tk,rezonans i operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 lat to typowe dla pzt. Miała Pani w takia razie delikatne i rzadkie bóle. Może w wolnej chwili napisze Pani coś więcej o początkach pzt w temacie PODEJRZENIE PRZEWLEKŁEGO ZAPALENIA TRZUSTKI. Jest nas sporo z bólami i kwestią wmawiania nam nerwicy albo żołądka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,ja miałam operację metodą Whipple*a w wieku 33 lat.Teraz mam 40.Wykryto u mnie wtedy guza neuroendokrynnego.Cztery lata temu urodziłam Synka.Przyzwyczaiłam się do diety.Normalnie pracuję.Na pewno słabiej pracuje mi wątroba i ogólnie jestem słabsza niż byłam kiedyś. Nie mam cukrzycy i podobno zdrowo wyglądam,ale co najmniej rok dochodziłam do siebie.Jeśli ktoś chciałby porozmawiać oto mój numer607 859 523. Dwa dni temu miałam operację usunięcia wyrostka i na fali wspomnień szpitalnych zajrzałam na tę stronę.Raczej tu nie wrócę.Pozdrawiam wszystkich chorych i ich bliskich serdecznie.Chętnie odpowiem na pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej rok po operacji zaczęłam odczuwać kłucie w boku,to wątroba dawała o sobie znać.Muszę jednak powiedzieć że podczas operacji usunięcia guza trzustki metodą Whipple*a pękła mi ścianka wątroby,miałam krwotok,ale udało się go opanować.Siłą rzeczy moja wątroba jest osłabiona.Chirurg zdradził mi też wtedy że po zapaleniach trzustki na wątrobie pozostają zrosty.Od półtora roku mam też w niej dwa małe guzy,prawdopodobnie torbiele.Nie rosną,obserwujemy je.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry proszę o poradę mam dwa zwapnienie na trzustce od lutego schudłem 9 kg tluste stolce bez boli ani biegunek wzdecia cały czas po jedzeniu elastasa 170-384-398 lekarze postawili diagnozę niewydolność trzustki..natomiast pzt wykluczyli czemu tracę wagę przyjmuje Kreon nic niedziela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem operacje Whipple'a w 2011 r w wieku 44 l .z powody guza zapalnego w przewodzie trzustkowym w głowie trzustki. Pozostawili połowę trzustki. Cukrzycy narazie nie mam. Obecnie ważę ok 12 kg mniej niż przed operacją. Kreonu nie biorę gdyż nie zauważyłem pozytywnego działania.Miałem tylko więcej wzdęć. Diety przestrzegam ,nauczyłem się omijać tego co szkodzi .Przedewszystkim tłuszczu i warzyw które powodują wzdęcia, zwłaszcza surowe. Ponieważ wzdęcia przy tak przerobinym układzie pokarmowym powodują że powietrze cofa się do żołądka, przewodów żółciowych co powoduje nagły ból. Umiarkowana systematyczna aktywność fizyczna jest bardzo pomocna ze względu na lepszą pracę jelit. Ogólnie są lepsze i gorsze dni, nieraz zależą nawet od pogody, pory roku. Bądź tego co nie opacznie zjem. Mimo to da się z tym żyć. Ja pracuje normalnie i to w pogotowiu energetycznym co w te gorsze dni bywa wyzwaniem. Pozdrawiam wszystkich którzy tu zaglądają 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×