Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak poradzić sobie z wrzodami na skórze?


Gość Urszula

Rekomendowane odpowiedzi

Na tylku nie widze bylam w calkowitej śpiączce... I nie wiem jak cial bo nie widze xd haha ale byla siostra i dowiedzialam sie ze do wtorku tu mam leżeć cholera....cholera...no i blizna bedzie ... Kurde... Juz mam dosc szpitala ale waro bo juz tak nie boli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xD Ja byłem u Mr. Dermatologa Odniosłem wrażenie, że sam nie wiedział o czym mówi xD No ale nic, dal mi jakoś Made in Irland :P maść i jakieś spore piguły, które muszę łykać ... No ale działać działa na 2 dzień opuchlizna zeszła itd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Powodzenia

Wrzód podskórny bywa spowodowany zaczopowaniem mieszków włosowych. Same czopowanie mieszków włosowych moze byc spowodowane brakiem odpowiedniej higieny, ale także zakażeniem bakteriami. Wrzody zewnętrzne mogą by spowodowane tzw. zakażeniem krwi. Najpierw musicie sprawdzic jaka jest mozliwa przyczyna, dlatego zalecam osobiste odciśniecie wrzoda z zachowaniem sterylnosci i zbadanie w laoratorium, co znajduje się w tresci wrzoda. Jesli w próbce nie znajdziecie niczego podejrzanego, to zostaje Wam stary zapomniany sposób - zupełnie niezgodnyz dzisiejszą nauka medyczną. Jest nim autoszczepionka. Pobiera się krew z własnej żyły i wstrzykuje domięsniowo np. w pośladek. Skutek jest niesamowity, nawet jeśli nie wyleczycie wrzodów, a macie jakies towarzyszące zaburzenia w organiźmie to moze się okazac, ze po autoszczepionce znikna. Dzisiejsza medycyna odradza eksperymenty i ten rodzaj szczepionki został jakis czas temu zarzucony przez medyków na poczet antybiotykoterapii. Skutek antybiotykoterapii znają wszyscy, antybiotyki zabijają takze dobre bakterie, naszych naturalnych sprzymierzeńców, a to jest złe. Polecam autoszczepionkę. Przeszedłem 2 fale wrzodów, jedną w latach szczeniecych, drugą całkiem niedawno. Jedną i drugą próbowano leczyc, szkoda czasu na ignorantów w białych fartuchach, nic nie potrafią. Obydwie wyleczyłem autoszczepionkami, jedną kiedy jeszcze medycyna ja robiła, druga zrobiłem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisek powiem ci ze mnie juz wczoraj wypisali taadam! No i tez mam takie duuuże pigułki do lykania :) no i dziure na posladku i w piatek mam jechac na kontrole :) i czasami tez mam wrazenie ze doktorzy nie wiedza co gadaja bo np. Moj doktor rodzinny wyslal mnie do chirurga ten na mnie patrzy i pyta a gdzie ten ropien? Mówię ze na posladku a ten pokiwal glowa bo bylo napisane pacjentka ma ropnia na policzku :) pochlastali by mi twarz i by nic to nie dalo xD hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh to się ciesz :P ja chodzę bo chodzę tydzień idę potem tydzień nie bo wrzód itd... Tera muszę zaliczać, żeby zdać :P Z w-f to miałem tyle zwolnień ale żadnego nie wykorzystałem bo po co xD i tak robimy co chcemy mamy taką nauczycielkę :D W-F że rzuca nam piłkę a sama idzie se kawkę pić czy coś, luzik :D Ta terapia jest całkiem ciekawa Tylko xD u mnie nawet na pobieraniu krwi ( bo jestem alergikiem i miałem badania na krew ) ciężko znaleźć żyłę xD tzn. ostatnio jak byłem dwie pielęgniarki szukały mi żyły :P Najlepsza była akcja, że włożyły taki dynksik (co wystarczy włożyć a ciśnienie samo napełnia krwią) i czekają czekają i nic xD miałem takie darcie a one nie wiedziały co się dzieje xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy lek na wrzody skorne to zwykla cebula.Slynny zielarz Ojciec Zakonny Czeslaw Klimuszko radzi: Upiec w calosci cebule i tak upieczona,dobrze ciepla przylozyc na wrzod,owinac gaza lub czyms podobnym i zostawic na noc ok. 8 godzin.Rano wrzod peka.Rane obmywac zaparzonym rumiankiem kilka razy,wtedy goi sie szybko i po wszystkim ! Zycze zdrowia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak ja już mam wrzoda od dwóch tygodni i on wcale nie chce pęknąć?? Przykładam *czarną*maść ale ona jakoś słabo działa. Nawet sama go sobie przekułam igła ale tylko krew poleciała. Co zrobić w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Autolekarz

Mam ten sam problem.Stosuje masc *Propolis*.Kiedys mi pomogla aczytajac jej wlasciwosci mysle,ze to wspanialy specyfik.Wrzod juz pekl.Wylalo sie sporo ropy z krwia.Przemywam woda utleniona.Przykladam gaziki z propolisem.Nie wiem co z tego wyjdzie ale jak narazie jestem optymista widzac skutki.Dam znac o kazdej zmianie. Warto poczytac o propolis.Dziala bakteriobojczo i antygrzybicznie.To moj patent, ktory kiedys bardzo mnie uratowal z pozornie powaznych opresji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ja mam wrzody od jakiś 6 lat .pierwsze pojawiły sie jak moja córa miała 1 i 8 mc był na łopatce teraz mam na udach pośladkach i plecach nie wiem co mam robić smaruje maścią ichtiolową ale pomaga na troche i wraca .co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem o waszych cierpieniach i jest mi przykro bardzo ja mam na kości ogonowej! To bydle znalazło sobie miejsce. Przykladam masc to za mało. Najlepszy chyba jest lekarz i wykrojenie tej besti zielonej. przegrywam z tym wrzodek strasznie. Intryguje mnie opxja pieczona cebula. Tylko mam całą przyłożyć i zawinac się wkoło? Jak teraz pisze to tak mnie męczy, spcejalnie wie że chce się go pozbyć. Napewno ma w planie 2 więc xo poradzicie!!!!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Miałem taki sam problem . W starych poradnikach zielarskich znalazłem radę - rozgotowaną cebulę należy rozgnieść i tak gorącą jak tylko można wytrzymać okładać wrzoda . Po pęknięciu smarować maścią z nagietka lub propolisową . Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Przed wczoraj wyskoczyła mi ta *cholera* na udzie. Żona szukając pomocy trafiła na tą stronę. Nim zdążyła mi to powiedzieć było już po problemie. A wrzód podskórny był wielkości piłeczki pingpongowej. Właśnie około 2 godz. temu się go pozbyłem. Jak? Wszedłem pod gorący prysznic, żyletka, nacięcie i popłynęła ropa z krwią. Ból był ale większy gdy naciskałem by pozbyć się rdzenia. Wyszło coś twardego niczym nitki i krew, dużo krwi. Teraz się zastanawiam czy nie jechać zaszyć ranki ale wrzodu nie ma. I ból dużo ,dużo mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 20 lat minęło gdy pojawił się okropny wrzód po wewnętrznej stronie uda. Wtedy przypomniała mi się rada mojej Babci aby przyłożyć na takie zmiany skórne liść podbiału.W tym celu udałam się na łąkę gdzie pewnego razu na spacerze widziałam,że takie coś rośnie. Wygląda to jak liść rabarbaru o barwie szarej zieleni a od spodu ma siwy meszek. Opłukałam,trochę pogniotłam(tak jak robiła to Babcia) położyłam taki zmięty na wrzód,zawinęłam bandażem i zmieniałam co 12 godz.Wyglądało to tak jakby ta roślina wyssała zawartość tego paskudztwa.Wrzód znikł zostawiając małe wklęśnięcie w skórze,które z czasem się wyrównało.Dziś tej łąki już nie ma, a wrzód pojawił się znowu,tym razem na karku. Ale-o ironio losu!!!-dwa lata wstecz ten właśnie podbiał wyrósł mi na skalniku w ogrodzie. Potraktowałam go strasznie usuwając każdy odrost tej rośliny, zapominając jak mi kiedyś pomogła. Przecież mogłam jeden z pędów zasadzić w jakimś ustronnym miejscu ogrodu tak na wszelki wypadek. Teraz chodzę i szukam, bo wiem, że na pewno przez 3 dni pozbyłabym się problemu , ale niestety nigdzie to zioło(?) nie rośnie,a wszelkie maści zapisane przez lekarza nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewna czy to wrzód czy to jakies wewnętrzne uszkodzenie kości,ponieważ miałam lekki ból w okolicy kości ogonowej (taki jak przy upadku) nie bolało mnie to aż tak wiec pomyslałam ze przejdzie.jednak po paru dniach ból strasznie sie nasilił,w miejscu bólu pojawiło sie zaczerwienie i jakby opuchlizna. Najpierw pomyslałam ze nie zwracając uwagi na jakies drobne uszkodzenie kości ogonowej złe siadłam i z tego to wynika. Jednak teraz mam zaczerwienione miejsce,boli niesamowicie,ale nie mam pojęcia czy to wrzód:( nigdy przedtem nie miałam takiego problemu,smaruje to maścią ale nie wiem co z tego wyniknie. Nie bardzo chce isc z tym do lekarza bo (jak zwykle to robią) powie ze wrzód i trzeba naciąć. Wolałabym uniknąć jakiegoś nacinania czy wyciskania. Czy zna ktoś jakies sposoby na zmniejszenie tego obrzęku i zmniejszenie bólu ?*(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z takim problemem najlepiej udać się do chirurga.Mi również wychodziły wrzody ale na pośladkach były strasznie bolesne jak napęczniały.Umówiłam się do chirurga i tam miałam zrobiony zabieg ,nacinał mi doktor te wrzody i pobierał próbki do badania , potem zrobił okład posmarował jakąś maścią i zrobił opatrunek..Przepisał maść BACTROBAN ,powiem wam że pomogło i teraz mam już spokój. POLECAM a nie pożałujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją jak bylm młody 10lat jakieś miałem ogromny problem z wrzodami rozwiązaniem okazała się naszą przychodnia zrobili mi wlasny peszczep krwi z pupy do ręki nie żartuje do dzisiaj nie miałem wrzodami a minęło 12lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×