Kamień w pęcherzyku żółciowym

u?ytkownik
Marta z Legnicy

Witam,dziś byłam na badaniu USG,P.Doktor stwierdziła,że mam kamicę pęcherzyka żółciowego,kilka małych kamieni i jeden o wielkości 3 cm,powiedziała,.ze czeka mnie operacja,mam 40 lat i chciałabym sie dowiedzieć czy można to zrobić metodą laparoskopową? Czy robi się to w jakimś znieczuleniu,czy konieczna jest narkoza? Jak długo trwa taki zabieg? Jak długo trzeba zostać w szpitalu po zabiegu? Wyjeżdżam 28 września z córką na turnus rehabilitacyjny,czy będę mogła korzystać z jakiś zabiegów ,pływać w basenie? Czy może lepiej zoperowac się już po powrocie z sanatorium?
Pozdrawiam.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Oczywiście mozna to zoperować laparoskopowo. Konieczna jest narkoza. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym (pełne uśpienie). sam zabieg trwa z reguły od 0,5-1 godziny. Po zabiegu w szpitalu pozostaje się 2 doby. Radziłbym dopiero po miesiącu wykonywać ćwiczenia fizyczne obciążające mięśnie brzucha, dlaatego raczej lepiej będzie się zoperować po przyjeździe.

u?ytkownik
Teddy Boy

Ja jestem 6 dni po laparoskopij....o 21.30 bylem uspionu o 00.05 wybudzony...Lekarze mieli co robic ja mam 195cm 110kg i nosilem kamyki przez 5 lat...bylo ich multum....0 5.00 wstalem z lozka sam i poszedlem siku...o 9.00 zmiana poscieli leki...i wygonienie by rozchodzic bol....a pozniej do dzis to z gorki co dzien to lepiej....mam zalozone 9 klamer 4 na sodku mostka 3 przy pepku i 2 po prawej stronie...i jeden szwe nicia po cewniku-oczyszczaczu resztek z okolic woreczka........zabieg ten Przeprowadzili A
ustryjacy. Pozdrawiam

Twoja odpowiedź