Śluz zmiast stolca

u?ytkownik
Artur

Witam

Od 3 dni mam ostrą biegunkę (faktycznie to zamiast kału wydzielam śluz).Przy tym mamy niewielkie skurcze żoładka i przelewanie w brzuchu. Chciałbym zaznaczyć, że biorę raz dziennie od 1.5 miesiąca controloc 40, ponieważ stwierdzone mam zapalenie opustki dwunastnicy i przepuklinę przełyku. Czy moja biegunka może być spowodowana braniem przez dłuższy czas controlocu? Wcześniej dobrze tolerowałem zażywanie contolocu,a mój stolec był uregulowany i właściwy. Czy może być to spowodowane jakimś wirusem?Dodatkowo nadmienię, że od czasu od kiedy biorę controloc schudłem około 10 kg (z 95 na 85). Na pewno jem trochę mniej niż przedtem i nie jem rzeczy ciężkostrawnych i smażonych.Czy schudnięcie jest normalnym zjawiskiem bo z tego co wiem to wiele osób biorących controloc chudnie. Nie wiem co mam robić? Brałęm już smectę i węgiel i nic. Proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem już co mam robić.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Jeśli biegunka jest ostra trzeba bezpośrednio skontaktować się z lekarzem. Obecnie panuje epidemia wirusowych zapaleń jelita. Prawdopodobnie i Pana dopadł wirus. Pewnie trzeba zastosować silniejsze farmaceutyki na biegunkę.

u?ytkownik
Artur

Dziękuję. Właśnie byłem na pogotowiu i wypisali mi Stoperan i Gastrolit.


Bardzo proszę mi jeszcze napisać czy chudnięcie przy braniu controlocu jest normalne, czy to może fakt, że moje pożywienie w związku z chorobą jest mniej kaloryczne i nie zawiera rzeczy wysoko kalorycznych (nie jem np. nic smażonego, tłustego mięsa i wędlin oraz serów żółtych)

Twoja odpowiedź