Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to udar a może stwardnienie rozsiane?


Gość Elifia88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elifia88

Witam, proszę o pomoc w interpretacji wyników. Od tygodnia mam problemy z równowagą. Nie przewracam się, ale jak mną zachwieje to tylko w lewą stonę. Mam lekki niedowład w lewej ręce. Tydzień temu wstałam z łóżka, czułam się dziwnie. tak mi zostało do dzisiaj. Oto moje MR głowy. W obszarze jąder podstawy po stronie prawej, w lokalizacji odnogi tylnej torbki wewnętrznej i wzgórza widoczne jest ognisko wielkości do 1,4 cm hiperintensywne w obrazach T2-zależnych i sekwencji FLAIR. Po podaniu kontrastu w jego obrębie stwierdza się pasmowate wzmocnienie, nie wykazano ewidentnej restrykcji dyfuzji. Obraz MR nie jest jednoznaczny, w pierwszej kolejności wymaga różnicowania między ewoluującą przebytą zmianą naczynipochodną a zmianą demielinizacyjną. Wskazana korelacja kliniczna oraz monitorowanie badaniem MR. Poza tym obraz mózgowia i wewnątrzczaszkowych przestrzeni płynowych w granicach normy. W lokalizacji szyszynki stwierdza się drobne ogniska o sygnale płynowym, łącznie wielkości do 0,8 cm - torbielowata odmiana budowy szyszynki/drobne torbiele w jej obrębie. Układ komorowy nie jest poszerzony. Po podaniu środka kontrastowego nie wykazano innych ognisk patologicznego wzmocnienia. W sekwencji FIESTA obraz wewnątrzczaszkowych odcinków nerwów VII i VIII oraz przestrzeni płynowych ucha wewnętrznego obustronnie w granicach normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×