Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naderwanie, czy Zerwanie?


Gość MikeV

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz_Synergia_Chorzów

Witam. Zerwanie od naderwania więzadeł różni się przede wszystkim stopniem niestabilności. Znaczenie ma również, które więzadło uległo uszkodzeniu. Nieco inny rodzaj niestabilności daje uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego (ACL), które jest raczej najczęściej uszkadzanym - kolano może *uciekać* wielokierunkowo - niż uszkodzenie więzadła pobocznego przyśrodkowego (MCL) - kolano wtedy ucieka w kierunku koślawości. Wstępnej oceny czy więzadło jest częściowo bądź całkowicie zerwane może dokonać fizjoterapeuta na podstawie wywiadu oraz przede wszystkim badania klinicznego. 100 % pewność diagnostyczną możemy otrzymać dopiero w momencie artroskopii natomiast najlepszą nieinwazyjna formą diagnostyki jest badanie rezonansu magnetycznego RM.Stopień uszkodzenia więzadła warunkuje również sposób leczenia: zachowawcze - rehabilitacja* operacyjne - rekonstrukcja. W razie pytań proszę pisać ! Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szymok

Ja miałem naderwane więzadła i mi pomogła bardzo rehabilitacja na Słomczyńskiego w Krakowie. Bardzo się bałem operacji, słuchałem wszystkich zaleceń fizjoterapeutów i lekarza i udało się bez operacji wyzdrowieć. Także bardzo polecam ten gabinet rehabilitacje.org, za to co dla mnie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×