Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Strzelające stawy przy ruchach


Gość Pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy i przepraszam jeżeli wątek już był wcześniej zakładany. Mianowicie mam poważne problemy ze stawami. Wszystko zaczęło się jakieś 2 lata temu. To właśnie wtedy zaczynalo pojawiać się strzelanie w kolanach, jednak przez dość długi czas to bagatelizowalem. Obecnie strzelanie w kolanach jest na porządku dziennym, każdy przysiad to strzelanie, chrupotanie. Również przeskakuje coś w tych kolanach po zewnętrznych stronach. Podczas chodzenia również czuje przeskakiwanie w biodrach po zew stronach. Na dodatek jak leże i zginamy nogi w kolanach to znaczy przywodze je do siebie i prostuje to w trakcie wyprostu następują dość słyszalne i trochę bolące strzelania ulokowane jak by z tyłu kręgosłupa, miednica. Bylem już u specjalisty jednak ten się tym nie przejal, skierował mnie na fizykoterapię na kolana, teraz czekam na wizytę u kolejnego ortopedy w maju br. Bardzo bym prosił o jakąkolwiek pomoc, co to może się dziać w moim organizmie. Dodam że w ubiegłym roku bardzo bolały mnie kolana przez jakieś 3 miesiące jednak po wybraniu różnych leków ból ustal, teraz obecnie występują bóle wędrujące po każdych stawach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest bardzo prosty sposób aby zmniejszyć strzelanie w stawach smaruj je systematycznie olejem rycynowym, trudno uwierzyć ale działa. Miałam problem z bolącymi kolanami i przeszło, nawet potrafi ściągnąć wodę z łokcia bądź z kolana, wypróbowałam na sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz_Synergia_Chorzów

Witam, Postawienie trafnej diagnozy poprzez forum internetowe jest niemożliwe. Niemniej jednak wczytując się w Pana historię wstępnie można by podejrzewać problem ze stawem rzepkowo - udowym: boczne przyparcie rzepki - jak najbardziej może dawać ból oraz uczucie *tarcia* w przednim przedziale stawu kolanowego. Co do biodra to przeskoki mogą być wynikiem dużego napięcia pasma biodrowo - piszczelowego albo mięśnia biodrowo - lędźwiowego co koreluje z powstawaniem bocznego przyparcia rzepki. Jednak naprawdę bez sensu jest pisanie tutaj jakiś hipotez. Moja rada dla Pana to jak najszybsza wizyta u fizjoterapeuty, który przeprowadzi z Panem wnikliwy wywiad oraz badanie kliniczne. Łańcuch biomechaniczny kończyny dolnej oraz kręgosłupa posiada wiele połączeń, które dobry fizjoterapeuta powinien zinterpretować i dzięki temu zaplanować dobrą terapię dla Pana. Jeżeli stwierdzi, że niezbędna będzie dodatkowa diagnostyka (USG, RM) na pewno pokieruje Pana dalej ! W razie pytań proszę pisać ! pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×