Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy operacja to jedyne wyjście?


Gość Alig

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pilnie porady kogoś, kto zna się na rzeczy... Mam stwierdzoną kamicę żółciową, miałam zrobione 3 razy (ostatni raz na ostrym dyżurze) usg i potwierdziło się, że mam mnóstwo małych kamyków w woreczku 4-7mm, chirurg nazwał je właściwe złogami, cokolwiek to oznacza. Dodam, że przez pierwszy miesiąc lekarz, niechętnie, bo niechętnie, ale przystał na mój pomysł, aby spróbować *rozpuścić kamyki, skoro są małe i nie operować*, dostałam lek Proursan + herbatki żółciopędne. Po miesiącu trafiłam na SOR z ostrym bólem brzucha, biegunką i nudnościami. Tam stwierdzono, że to nie od woreczka, podano mi kroplówki rozkurczowe i o północy odesłano do domu z tekstem, że to kolka wątrobowa i zapalenie żołądka [które łapię bardzo często, regularnie, aż się do tego przyzwyczaiłam]. Bo tym incydencie kazano mi odstawić Proursan i herbatki i usłyszałam, że jednak powinnam operować bo mogę dostać zapalenie trzustki od *wędrówek złogow po przewodzie pokarmowym* [o czym nikt mi wczesniej nie powiedział prypisując Proursan]. Dodam, że choruję na celiakię i refluks żołądkowy stąd też moją dieta jest i tak mocno okrojona, nie jadam też tłusto, bo nie lubię, smażone mięso jedynie *od święta*, a z drugiej strony zdarza mi się jeść pizzę [bezglutenową oczywiście] lub frytki czasem i wtedy nie odczuwam jakiś poważniejszych dolegliwości poza zgagą. Obecnie brzuch boli mnie jedynie od czasu do czasu, niezbyt mocno - jak poluzuję sobie z dietą, tak to czuję się niby w miarę ok. Mam wyznaczony już termin operacji [ma być laparoskopowo] za ok 2 tyg., a mam dopiero 27 lat i wszyscy się dziwią, że w takim wieku mam problem z woreczkiem. Chciałabym więc wiedzieć czy to jedyny sposób na pozbycie się kamieni? I czy operacja to dobry pomysł jeśli nie miałam typowym *ataków* woreczka? Czy większe ryzyko obciążenia trzustki jest zwlekając z operacją czy wycinając woreczek w młodym wieku? I ... czy w razie czego po takiej operacji po pewnym czasie można np. jeść czasem smażone rzeczy lub pić alkohol? Będę wdzięczna za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie skuteczna metoda.. Ksiazka Andras Moritz- Oczyszczanie wątroby i woreczka zolciowego. Jest taka ksiazka ale tez poslugujac sie tytulem i autorem odnajdziesz sposob w internecie . Polecam . Lekarze tez mnie straszyli ale zaden nie zaproponowal niczego innego jak operacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem od lat. Podobno po usunięciu woreczka może nasilić się refluks żółciowy i pogorszyć stan zdrowia, bo jednak jest to ważny narząd, więc na razie stosuję dietę i ursofalk. Wiele osób poleca do usunięcia złogów metodę Zięby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×