Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pomoc przy opisie badania. Guz w glowie trzustki.


Gość tomek2251

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomek2251

Mam 28 lat. Nie odczuwalem żadnych niepokojących dolegliwości. Od pewnego czasu tylko, zaczął mi dokuczac ból w dolnej części pleców i czasem, po posiłku zaczęło pojawiać się coś na zasadzie mdłości. Ale nic bardzo odczuwalnego. Na usg jamy brzusznej lekarz stwierdził *torbiel na trzustce * i polecił jak najszybciej to zbadać. Dzisiaj odebrałem opis tomografii. W głowie trzustki, widoczny guz wielkości 4cm średnicy, w centrum widoczne zmiany rozpadu. Pozostałe narządy miąższowe zmian nie wykazują. Bardzo liczne powiększone węzły chłonne wzdłuż aorty i żyły czczej dolnej, wzdłuż krzywizny mniejszej żołądka, we wnęce wątroby. Wielkość węzłów do 35 mm na przekrojach poprzecznych, wykazują objawy rozpadu. Kości w obszarze badania i nadprzeponowe odcinki płuc bez zmian ogniskowych. Błagam. Szczerze. Czy powinienem się bać? Czy to nowotwór? Czego mogę się spodziewać? Jestem przerażony. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natychmiast p.Tomku zgłosić się do p.prof.Durlika Warszawa SZp.MSWi A. Ten profesor jest najlepszy w trzustkach!!Guz trzeba usunąć ..nie czekać ..Proszę tego nie lekceważyć ..będzie dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek2251

Dziękuję Wam za odpowiedzi, a szczególnie Pani, Pani Lidio. Niestety, guz jest nie operacyjny. Na początku kwietnia dostałem zoltaczki mechanicznej - przeszedłem operację odbarczenia dróg żółciowych. Lekarz, który się tego podjął stwierdził, że nie wygląda to dobrze i zrobił dla mnie tyle ile mógł. jestem pod opieką onkologa, ale... Wybiorę się zapewne niedługo w ostatnią podróż. Potwornie schudlem, jestem cieniem siebie.. Boli co raz mocniej i częściej. Lekarz zasugerował mi i polecił dobry oddział paliatywny. Ale probuje odwlec ten moment. Cały czas mam nadzieję, chociaż to absurdalne i wszystko wskazuje, że to moje ostatnie lato.. Dlatego proszę. Błagam Was. Regularnie róbcie sobie , chociaż podstawowe badania. Uniknijcie mojego losu. Byłem zdrowy i silny. I w ciągu 3 miesięcy jestem wrakiem. A wystarczyła głupia morfologia i może ten skurwiel, wykryty rok, pół roku szybciej byłby do wyleczenia. .. Nikomu nie życzę tego co fizycznie i psychicznie przeżywam. Najgorszemu wrogowi. Powtórzę : badajcie się. Życie jest zbyt piękne by je tracić w tak głupi sposób. życzę Wam zdrowia i szczęścia. Kimkolwiek i gdziekolwiek teraz jesteście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku mimo wszystko skontaktuj się z dr Durlikiem jak byłam w szpitalu to słyszałam, że podejmował się operacji których nikt nie chciał się podjąć. Przyjmuje prywatnie w Europejskim Centrum Medycznym w Warszawie tel.22 6441177, 6445311.Pij olej z czarnuszki, piszą że zmniejsza guzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam odpowiedź wyżej. Pół roku temu przeszłam operację guza ogona trzustki. Operację prowadził właśnie dr Durlik i choć rokowania przed operacją nie były dobre do dzisiaj żyję i mam się świetnie. Operacja przebiegła bez większych powikłań a ja mogę żyć tak jak do tej pory: uprawiam sporty, pływam, jem co chcę. Polecam każdemu kto ma podobne problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×