Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chondromalacja prawego kolana.


Gość Pacjent z bólem kola

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pacjent z bólem kolana

Witam. 2.09.2017r podczas gry w piłkę doznałem urazu kolana. Doznałem ,,przeprostu nogi*. Nie za bardzo orientuje się w nazewnictwie naukowym. Po prostu kolano ,,poleciało* mi do tyłu i poczułem ból w górnej części kolana. Mogłem zgiąć nogę ale wiązało się to z dużym bólem. Pierwszy lekarz ortopeda następnego dnia podał mi steryd i po wizycie kontrolnej powiedział że mogę zacząć powoli do biegania. Nie spodobała mi się ta diagnoza ponieważ ciągle odczuwałem ból. Udałem się do innego lekarza specjalisty który skierował mnie na usg. Po usg stwierdzono wysięk i chondromalacje. Lekarz zasugerował zabieg z osocza bogato płytkowego(swoją drogą bardzo drogi) w celu regeneracji. Zabieg odbył się pod koniec listopada. Nic się nie zmieniło. Po wizycie u kolegi który pracuje jako rehabilitant zasugerował mi zrobienie rezonansu. Oto wyniki: Ślad wysięku - warstwa do 6mm w zachyłku nadrzepkowym, Ustawienie rzepki w stawie prawidłowe. Chrząstka powierzchni stawowej rzepki o zachowanej grubości, z cechami dyskretniej niejednorodności - podejrzenie chondropatii I/II bez ubytków i zmian podchrzęstnych, ścięgno mięśnia czworogłowego i więzadło właściwe rzepki o prawidłowym stanie. Obrzęk kaletki i tkanki tłuszczowej przedrzepkowej i podrzepkowej. Łękotka przyśrodkowa więzadło poboczne przyśrodkowe bez zmian. Więzadło krzyżowe o zachowanej ciągłości, łękotka boczna o zachowanej wysokości, prawidłowym kształcie bez zmian w obrazie mr, Więzadła są ok. Wszyscy lekarza i rehabilitanci mówią że wszystko jest ok. tu nic nie ma. Od stycznia ćwiczę nogę biegam. Wzmacniam mięśnie. Ale mimo to ciągle przy lekkim zgięciu czuję ból jak by w górnej i dolnej części kolana. Lekarz sugeruje mi kolejny zabieg z kwasu ale to kolejne 1200zł czy to mi pomoże? Czy jest jakiś sposób żeby pozbyć się bólu? Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekkie wzmacnianie mięśni, nie przeciążać nogę, ból powinien minąć, ja nadwyrężyłem kolano podczas gry w koszykówkę, nic z tym nie robiłem jedynie wzmacniałem mięśnie i odpoczywałem i ból minął po ok. 5-6 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×