Gastropatia grudkowa antrum żołądka

u?ytkownik
motyla_noga

Witam
Proszę o wyjaśnienie terminu *Gastropatia grudkowa antrum żołądka. Dzisiaj po gastroskopii udałam się z opisem badania do POZ ponieważ prawie nic nie znalazłam w sieci na ten temat. Od lekarza POZ też niewiele usłyszałam...mam czekać na wynik badania histop. A że moja wyobraźnia już *szaleje* zaczęłam się niepokoić tym terminem. Przytoczę może opis badania:
* Przełyk, linia Z, wpust są prawidłowe. Żołądek jest podatny na rozdmuchiwanie powietrzem. Błona śluzowa trzonu żołądka jest prawidłowa. W antrum błona śluzowa jest zaczerwieniona z nielicznymi grudkami prostymi (but.41). Odźwiernik, opuszka dwunastnicy i początkowy odcinek części zstępującej dwunastnicy są prawidłowe. W gastroskopii odwróconej są endoskopowe cechy przepukliny rozwory przełykowego przepony. Test ureazowy:ujemny. WNIOSEK: przepuklina rozworu przełykowego przepony. Gastropatia grudkowa antrum żołądka*.
Od kilku miesięcy mam właśnie problemy z jamą brzuszną. Konkretnie to wzdęcia, bóle w nadbrzuszu, naprzemiennie biegunki z zaparciami mimo stosowanej diety. Trzy lata temu pozbawiono mnie pęcherzyka żółciowego i od tego czasu lekarz POZ stwierdził zespół jelita nadwrażliwego więc w okresach nasilonego bólu brałam Debretin. Teraz przypadku boleści biorę Meteospasmyl. I niestety mam apetyt, ciągle chodzę głodna.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Twoja odpowiedź