Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gastropatia grudkowa antrum żołądka


Gość motyla_noga

Rekomendowane odpowiedzi

Gość motyla_noga

Witam Proszę o wyjaśnienie terminu *Gastropatia grudkowa antrum żołądka. Dzisiaj po gastroskopii udałam się z opisem badania do POZ ponieważ prawie nic nie znalazłam w sieci na ten temat. Od lekarza POZ też niewiele usłyszałam...mam czekać na wynik badania histop. A że moja wyobraźnia już *szaleje* zaczęłam się niepokoić tym terminem. Przytoczę może opis badania: * Przełyk, linia Z, wpust są prawidłowe. Żołądek jest podatny na rozdmuchiwanie powietrzem. Błona śluzowa trzonu żołądka jest prawidłowa. W antrum błona śluzowa jest zaczerwieniona z nielicznymi grudkami prostymi (but.41). Odźwiernik, opuszka dwunastnicy i początkowy odcinek części zstępującej dwunastnicy są prawidłowe. W gastroskopii odwróconej są endoskopowe cechy przepukliny rozwory przełykowego przepony. Test ureazowy:ujemny. WNIOSEK: przepuklina rozworu przełykowego przepony. Gastropatia grudkowa antrum żołądka*. Od kilku miesięcy mam właśnie problemy z jamą brzuszną. Konkretnie to wzdęcia, bóle w nadbrzuszu, naprzemiennie biegunki z zaparciami mimo stosowanej diety. Trzy lata temu pozbawiono mnie pęcherzyka żółciowego i od tego czasu lekarz POZ stwierdził zespół jelita nadwrażliwego więc w okresach nasilonego bólu brałam Debretin. Teraz przypadku boleści biorę Meteospasmyl. I niestety mam apetyt, ciągle chodzę głodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×