Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pogrubiony troczek zginaczy w nadgarstku


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 24 lata. Dwa miesiące temu zaczęło mi dokuczać rozpierające uczucie po wewnętrznej stronie dłoni. Nie było to jednak nic na tyle uporczywego, by uniemożliwiało mi normalne funkcjonowanie. Ból pojawiał się raz na jakiś czas i nie był zbyt natrętny. Niestety w ciągu ostatnich tygodni sprawa nieco się pogorszyła. To nieprzyjemne uczucie we wskazanym miejscu towarzyszy mi już niemal non stop, a zwłaszcza przy czynnościach, takich jak np. ułożenie dłoni na myszce komputera. Zaczęło boleć mnie również przedramię, łokieć i trochę nadgarstek. Udałem się na badanie USG dłoni i nadgarstka. Pani doktor powiedziała, że nie ma tam nic poważnego oprócz pogrubionego troczka zginaczy (0,8 mm), co może powodować opisane przeze mnie objawy, a w przyszłości może nawet wyewoluować w cieśń nadgarstka. Jednak w żaden sposób mnie to nie uspokoiło, bo strasznie mi ten obszar dłoni dokucza podczas codziennych czynności. Jeśli czasem mówimy, że coś na *rwie*, to mnie *rwie* właśnie w tym miejscu, choć w żaden sposób nie ogranicza to ruchów mojej dłoni. Tutaj pytanie - czy taką dolegliwość można jakoś leczyć lub podlega to już zabiegowi operacyjnemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×