Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieudana embolizacja żylaków powrózka - wynik flebografii


Gość PacjentX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytań do specjalistów gdyż sam niestety odchodzę od zmysłów. Od jakiegoś czasu zmagam się z żylakami II bądź III stopnia (około 3mm) powrozka. Wczoraj miałem przeprowadzana próbę embolizacji (oczywiście po uprzednich USG, Dopplerze, badaniach krwi itp) Po rozpoczęciu flebografii usłyszałem, że niestety tą metodą nie można usunąć tych żylaków otóż nie znaleziono ujścia lewej żyły jądrowej i odstąpiono od obliteracji. Wynik flebografii : zdwojony pień żyły nerkowej lewej tworzący pierścień okoloaortalny. O czym ten wniosek konkretnie świadczy? Nie wiem czy podejmę dalsze kroki *walki* z żylakami, bardzo zniechęcił mnie ten zabieg zaskoczony niepowodzeniem. Czy w przypadku zbadania nasienia, jeśli wynik będzie pozytywny jest konieczność usuwania operacyjnego? Generalnie raz mi one przeszkadzają, odczuwam wyższa temperaturę jądra oraz czasami taki *tępy* ból a momentami całkiem o tym zapominam. Obawiam się operacji, jest to już bardziej inwazyjne rozwiązanie i nie chciałbym aby później zaczęły się kolejne powikłania np. wodniak jądra itp Nie wiem czy po prostu odpuszczenie tego tematu może nieść za sobą przykre skutki w przyszłości. Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×