Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie obrąbka stawu biodrowego


Gość kajka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dwa lata temu zdiagnozowano u mnie uszkodzenie obrąbka stawu biodrowego co powodowało charakterystyczny ostry ból w pachwinie, ograniczenie ruchu i uczucie osłabienia nogi . Lekarz zaproponował mi operację ale ponieważ ból odczuwałam tylko przy długotrwałym chodzeniu a przy moich ulubionych sportach (rower, narty) raczej nie, to nie zdecydowałam się na zabieg. Niestety ostatnio dolegliwości bólowe nasiliły się już po krótkotrwałym chodzeniu a do tego doszło do przeciążenia i stanu zapalnego po jednorazowej ale intensywnej jeździe na łyżwach. Wizytę u lekarza ortopedy mam dopiero za cztery tygodnie. Natychmiast wdrożyłam leczenie zachowawcze u fizjoteraputy i doraźnie przyjmuję leki przecwizapalne i przeciwbólowe. Moje pytanie: czy po wyleczeniu stanu zapalnego, w przyszłości powinnam zrezygnować z jakiś dyscyplin sportowych całkowicie lbo je ograniczyć (rower, squash, łyżwy)? Głównie jednak chodzi mi o narty z których ciężko byłoby mi zrezygnować...Z góry dziękuje za odpowiedź i wszelkie inne uwagi dotyczace profilaktyki i leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×