Niedokonany zwrot jelit u dziecka

u?ytkownik
Monika

Witam. Mam 4letniego syna u którego w wieku 1,5 roku zdiagnozowano w Centrum Zdrowia Matki Polki w Lodzi niedokonany zwrot jelit (objawy nawracajce chlustajace zielone wymioty). Byl leczony operacyjnie.

Niestety 3 miesiące po zabiegu pojawił sie zrost i ponownie musial byc otwierany zeby zrosty uwolnić.

Po 1,5 roku pojawila sie kolejna niedrożność ( jelita częściowo skrecily się na nowo) i trzeba bylo otwierać i odkręcać jelita w trybie pilnym. Operacja ta oraz poprzednia byly w Pile bo tutaj mieszkamy a nie bylo czasu na podróże do Lodzi. Synek bardzo cierpiał.

Rok po operacji kolejna operacja. Tym razem jelita calkowcie sie obrocily.

Lekarze są bezradni. Mówią, ze leczy się objawowo. Nie można temu zapobiec. Jestesmy w kontakcie systematycznym z gastroenterolog w Lodzi.

Dziecko dostawalo Kreon, albo debridat miedzy operacjami, probiotyki, badania kalu po drodze.

A mimo wszystko nie udaje sie zapobiedz. W Pile proszą aby szukac pomocy

Moze ktos ma jakies doświadczenia podobne, moze wie gdzie szukac pomocy. Proszę. Jestem bezsilna. Nie wiem jak pomoc wlasnemu dziecku. Ma 4 lata i 4 operacje za sobą

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
Magda

Witam. Moja corka ma 2 lata. Ma podobny problem. Została zdiagnozowano jak miała 2 miesiące. Wtedy też miała operacje. Po pół roku druga na Sporej w Łodzi. Operował ja dr Jabłoński podobno najlepszy specjalista - polecam. Minal ponad rok i jest ok. Nam tez powiedziano, że nie mogą dać gwarancji, ale wierzymy ze będzie dobrze. Mała świetnie się rozwija. Je praktycznie wszystko. Może by Państwo spróbowali właśnie na Sporej w Łodzi. Pozdrawiam

Twoja odpowiedź