Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzęk stopy z towarzyszącym bólem całego podudzia


Gość Marta, 23l.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta, 23l.

Witam serdecznie, 2 miesiące temu z dnia na dzień obudziłam się z bardzo bolącą stopą, po około 2 dniach pojawił się obrzęk na wysokości kostki, spuchnięte były również palce u stóp, śródstopie. Wraz z obrzękiem narastającym pojawiał się ból, który rozszerzył się na całe podudzia, pod samo kolano. Uniemożliwiło mi to chodzenie, nie mogłam stanąć na tę stopę. Byłam u chirurga naczyniowego jak również u ortopedy. Wykonano badania USG Doppler, Badania krwi, Czynniki reumatologiczne ( również z krwi), wykonano również badania pod kątem Boreliozy, również wszystko jest dobrze. Pierwszym założeniem było zapalenie okostnej śródstopia, wybrałam 3 paczki antybiotyków, Vessel Due - jako przeciwzakrzepowe, noga była bardzo znacząco chłodna w porównaniu do drugiej. Wykluczono zakrzepice i zator. Wynik USG Doppler wykazał, że VCI, żyły biodrowe niewidoczne, pozostałe naczynia żylne układu głębokiego i powierzchniowego kończyny dolnej prawej w zakresie dostępnym badaniu drożne bez skrzeplin przyściennych prawidłowo reagują na ucisk i w trakcie próby Valsalvy. Zwraca uwagę obrzęk tkanek miękkich na poziomie kostek. VSM i VSP drożne o gładkich obrysach. VSM o średnicy ok 5mm z niewydolnymi w ujściu zastawkami. W zakresie dostępnych badaniu naczyń żylnych nie stwierdzam obecności zmian zakrzepowych. Natomiast wynik badania rezonansem magnetycznym został opisany następująco: Obrzęk tkanki podskórnej ok. przednio-bocznej stopy i stawu skokowego. Szerokość przestrzeni stawowych prawidłowa, nie uwidoczniono zmian w zakresie chrząstek stawowych. Prawidłowa jest intensywność sygnału szpiku kostnego elementów kostnych. Prawidłowa jest intensywność i przebieg więzadeł w zakresie stępu i stopy. Prawidłowy jest obraz pozostałych struktur stopy prawej. Artefakty materiału zespalającego w kości piszczelowej, kość piszczelowa z dyskretnym pogrubieniem warstwy korowej w zakresie trzonu, kość strzałkowa w części środkowej trzonu o nieregularnym zarysie - zmiany po przebytym urazie. Nie uwidoczniono zmian intensywności sygnału szpiku kostnego( procesu patologicznego) kości podudzia. Prawidłowa intensywność układu mięśniowego podudzia prawego. - dodam, że w 2004 roku miałam złamanie otwarte prawego podudzia, zespolono ją płytą i śrubami. Po upływie 6 miesięcy usunięto całe zespolenie. W między czasie zanim usunięto zespolenie wdała się martwica, którą usunięto chirurgicznie, aby nie dopuścić do amputacji kończyny. Proszę o pomoc, co mogę zrobić, by zlikwidować obrzęk i bolesność tej nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×