Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Choroba Hirschsprunga


Gość Mama Davida

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mama Davida

Witam, mam pytanie dotyczące interpretacji wyniku syna RTG z kontrastem doodbytniczym. Od około roku walczymy z zaparciamy obecnie syn 4 lata załatwia sie raz na tydzien raz na 10 dni mimo diety bogato resztkowej, stosowania 5 miesiace Xenny Balance Junior bez poprawy. Od roku zatrzymał sie w przybieraniu na wadze i wzroscie, odbiega umiejętnościami od swoich rówieśników. Opis badania następujący: Wlew doodbytniczy Jelito grube zakontrastowano w całości bez przeszkód. Końcowy odc. esicy na dł. ok. 30mm o węższy świetle szerokości ok. 12mm - odc. obkurczony? zwężony? Wstępnica wydłużona, tworzy zagięcie. Poza tym jelito grubego o prawidłowym położenie, kształce i zachowanej haustracji. Masy kałewe obecne na przebiegu j. grubego. Przestrzeń przedkrzyżowa bez zmian. Na zdj. późnym, wykonanym po 24 godz. widoczne zakontrastowana ,z masami kałowymi, poprzecznica, zstępnica, esica i odbytnica..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego syna jak wlyszlo ze to choroba Hirszpunga to czy w rtg z kontrastem bylo napisane jak w przebiegu chorobie Hirszpunga. W środę jedziemy na przygotowanie fo opercaji. Moj ma 7 miesiecy i tez sie omeczyl a pabi ka 4 lata.. Wspolczuje tez wiem co pani przezyla.. Zycze powodzenia i dobrego lekarza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 

Mój syn nie ma tradycyjnego hirschprunga. Ma nieprawidłowe unerwienie jelita grubego i cienkiego. W jelicie cienkim komórki nerwowe są lepsze. Ma wyłonioną ileostomie. Rozdęte jelita które słabo pracują. Ktoś ma podobne doświadczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×