Poważnie rozcięty palec u dłoni.

u?ytkownik
Michal1990

Witam.! Na wstępie chciałbym przeprosić, jeśli nie trafiłem w odpowiedni dział, lecz tego typu pomoc szukam pierwszy raz.

Męczy mnie sprawa związana z rozcięciem mojego Palca, bo odpowiedzi ludzi z mojego otoczenia są różne i nie do końca mnie przekonują, dlatego postanowiłem spróbować tutaj.

Niedawno, przechodziłem przez płot *przez swoje lenistwo*, bo nie chciało mi się iść na około. Traf trafił, że rozciąłem/rozprułem sobie pół dłoni wraz z środkowym palcem. Rana była bardzo poważna, bardzo głęboka niestety brak ubezpieczenia zmusił mnie, do podjęcia kroków leczenia domowym sposobem co zostawi mi szramę do końca życia. Główne moje pytanie brzmi, czy po zniknięciu strupków będę wstanie wyprostować palec czy skóra się rozciągnie, bo teraz on jest lekko zgięty a próba prostowania bez skutku bardzo nadwyręża strupek i za razem bardzo rwie. Szczerze mówiąc na dzień dzisiejszy nie jestem wstanie go wyprostować ale co będzie później, skóra dojdzie do siebie, pozwoli mi go wyprostować? Chciałbym jeszcze dowiedzieć się, co robić tzn. zostawić go aby sobie sam wysechł, aż odpadnie czy smarować go jakimś kremem nawilżającym?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Twoja odpowiedź