Brak wypróżnienia od 3 tygodni, poprawny wynik usg tk, brak reakcji na leki i lewatywy

u?ytkownik
Magitook

Witam! Piszę w imieniu osoby, która szczerze mówiąc sama już nie wie co robić - a ja po prostu staram się jakoś pomóc...
Osoba ta od dawna miała jakieś drobne problemy z zaparciami (wypróżnianie co 2-3 dni), ale nigdy nie było aż takiego problemu.
Teraz od 3 tygodni brak stolca. U lekarza rodzinnego leki na pobudzenie pracy jelit i wspomagające wypróżnianie. Z powodu zerowego efektu skierowanie do szpitala. Wykonane USG i TK jamy brzusznej. Nie stwierdzono niczego niepokojącego typu guzy, nowotwór itp. Lewatywy robione w domu jak i 2 w szpitalu - zero efektu. Wypis tego samego dnia po badaniach z zaleceniem kontynuacji leczenia farmakologicznego. Problem w tym, że leki nie przynoszą rezultatu. Pojawia się uczucie pełnego brzucha, niechęć do jedzenia, ból w dolnej części pleców. Kał ani drgnie... Ile można? Przecież jelito grube też ma jakieś ograniczone miejsce! Co w takiej sytuacji można jeszcze zrobić? Jakie ewentualnie środki farmakologiczne użyć? Co jeśli nie pomogą - zabieg, operacja?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Twoja odpowiedź