Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zerwanie więzadła, rehabilitacja i rezonans


Gość idkmn

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś miesiąc temu na skutek upadku z przeszkody doznałam bolesnej kontuzji w kolanie i trafiłam karetką do szpitala. Po badaniach okazało się, że jest to zerwanie więzadła pobocznego i uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej. Lekarz unieruchomił mi nogę i zalecił czekać, aż się zagoi. Niestety, źle zadbał o kolano, przez co sytuacja pogorszyła się zamiast polepszyć, czego dowiedziałam się już od innego lekarza. Obecnie jestem przed kolejną wizytą. Miałam robione usg kolana, możliwe, że czekać mnie będzie operacja, jeśli samo się nie zagoi. Czy ktokolwiek z was miał podobny problem lub styczność z nim? Czy lekarz wam lub bliskim coś innego zalecał, co pomagało? No i ostatnia sprawa - czy waszym zdaniem jest sens w chwili obecnej zapłacić 600 zł za rezonans magnetyczny, aby mieć szczegółowy obraz i wyniki stanu kolana, czy kontynuować leczenie tak jak lekarz wskaże (i możliwe, że nadal nic nie będę wiedzieć)? Na NFZ trzeba by było czekać rok, dlatego wolę zapłacić i mieć praktycznie od razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem i na wstępnej diagnozie identyczne rozpoznanie jednak niestety rezonans kompletnie się z tym nie pokrywa u mnie wyszło uszkodzenie Uszkodzenie mcl i mpfl także proponuje zrobić rezonans tam jest czarni na białym wsxystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×