Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie palca


Gość Jasmine

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry. W kwietniu 2017r złamałam podstawowy paliczek palca IV prawej reki. Dzisiaj minęło już 6 miesięcy do tego wydarzenia. Po zdjęciu szyny lekarz NR 1 stwierdził, że palec zrósł się dobrze i wystarczy go poćwiczyć. Po 2 miesiącach nadal nie miałam ruchomości w stawie wiec udałam się na konsultacje do innego ortopedy. Powiedział, że palec ma rotacje (nachodzi na V) i ze można to operować ale najpierw mam uzyskać ruchomość w stawie i wtedy zobaczymy czy będę chciała tej operacji, ale ja tej ruchomości nie mogę uzyskać. Palec w miejscu złamania jest gruby, staw to tragedia. Od strony V palca jest gula i w tym miejscu czuje opór, nie mogę zgiąć palca nawet odrobinę używając siły i pomocy 2 reki, w tym miejscu po ćwiczeniach palec robi się siny. Dodatkowo jest krótszy i strasznie mi przeszkadza w codziennych czynnościach, ponieważ jestem praworęczna. Moje pytanie jest następujące, po takim złamaniu w jaki sposób powinnam mieć założona szynę? W pozycji spoczywającej(palec w szynie zgiety) czy na wprost? I czy istnieje możliwość ponownego złamnia palca i nastawienia? https://imgur.com/XtDAjgg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×