Badanie MRI interpretacja

u?ytkownik
Krzysztof35

Badanie MRI pomoc w interpretacji
Witam posiadam wynik badania MRI czy wybrać się do neurochirurga bo już nie mam siły z bólem, nawet najmniejszy spacer sprawia mi trudności. Ból.promieniuje do obu nóg, po chwili stania chodzebia czuje jak bardzo napięte są mięśnie kręgosłupa. Miałem już zastrzyki Aglan, witaminy z grupy B, używałem pasa do elektrostymulacji, kilka razy rechabilitacja, sterydy, blokada nic e sumie nie pomogło. Czy stan kręgosłupa z badania wskazuje iż czas na operację. Obecne dolegliwości są od kwietnia do teraz. Dane ze skierowania Przewlekły zespół bólowy. Badanie kontrolne ~ poprzednie MR kręgosłupa lędźwiowego 23. 10.2015

Artefakty utrudniają ocenę części obrazów.

Zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych w odcinku L4-Sl z obniżeniem intensywności sygnału, niewielkim zmniejszeniem wysokosci i uogólnionym uwypukleniem oraz niewielkimi szerokopodstawnymi przepuklinami pośrodkowo-lewobocznymi (większa na poziomie L4/L5). Na poziomie L4/L5 tylny zarys krążka umiarkowanie uciska worek oponowy, na poziomie L5/Sl nie przekracza nadtwardówkowej warstwy tkanki tłuszczowej i nie uciska worka oponowego ani korzeni nerwowych. Zazanczone zmiany zwyrodnieniowe stawów miedzykregowych, drobne osteoiity na przednio-bocznych krawędziach trzonów kręgowych, wzdłuż płytek granicznych L5/Sl także zwyrodnieniowe stłuszczenie szpiku kostnego. Obustronnie niewielkie zwyrodnieniowe zwezenie otworów międzykręgowych, bez ucisku przebiegajacych W nich korzeni nerwowych.

Poza tym kręgosłup lędźwiowy w badaniu MR w granicach normy, prawidłowy obraz pozostałych krążków międzykręgowych, bez cech stenozy kanału kręgowego i innych otworów międzykręgowych, bez cech ucisku korzeni nerwowych. Poza zmianami zwyrodnieniowymi prawidłowa intensywność sygnału szpiku kostnego kręgów objętych badaniem.

W porównaniu z badaniem poprzednim obecnie niewidoczne koncentryczne pęknięcie tylnej czesci pierscienia włoknistego na poziomie L4/L5, progresja zmian zwyrodnieniowych szpiku kostnego, poza tym obraz nie uległ istotnej zmianie.

Wnioski zawarte w opisie

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
bolek

Drogi Krzysztofie z takim balganem chyba musisz iść do dobrego neurochirurga,więcej odpoczywać.Dobrego chirurga od kręgosłupa trudno jest znależć wiem coś o tym.

u?ytkownik
Krzysztof

Udałem się do neurochirurga który po obejżeniu rezonansu zapisał mnie na operację stabilizacje międzytrzonową wraz z wstawieniem dwóch implantów dysków.

Twoja odpowiedź