Tętniak aorty co z krwiopluciem

u?ytkownik
eteryt89m

Witam jakiś czas temu byłem u lekarza na badaniach na których robił mi usg serca, brzucha. Badania wykazał na wzrost aorty w odcinku piersiowym do rozmiaru 34mm. Właściwie od jakiś 2 miesięcy czuje ucisk w okolicy lewego żebra i okolica serca a czasami mam wrażenie jakby mi dodatkowo pulsowało w okolicy serca poza normalnym biciem serca. Wczoraj wieczorem przy splunięciu zauważyłem krew razem ze śliną. Raczej wyglądało mi to na taką jak przy krwawieniu z dziąseł przez chwilę później wszystko wróciło do normy. Dziś wszytko w normie nie zauważyłem jakieś krwi ale nie daje mi to spokoju. Czytałem, że jednym z objawów tętniaka aorty jest krwioplucie. Tylko nie mogłem się doczytać jak ono wygląda i czym jest spowodowane.
Mógłbym mi ktoś przybliżyć sytuację jak wygląda krwioplucie w tętniaku oraz od czego zależy jego częstotliwość. Dodam, że za miesiąc mam wizytę u kardiologa żeby dokładnie wszystko wybadać ale takie objawy nie dają mi spokoju. pzdr

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
usieek

Myślę, że z tym krwiopluciem to zwykły przypadek i z dziąsło ci poleciało, gdy załóżmy było to spowodowane tętniakiem to poleciała by krwista piwocina lub sama krew poprzedzona kaszle, odkrztuszaniem, ale lepiej niech się wypowie ktoś co się lepiej zna.

Twoja odpowiedź