Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie dwóch kości podudzia.


Gość VictoireV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 1 lipca bieżącego roku złamałam nogę,a dokładnie to kość piszczelową i kość strzałkową z lekkim przemieszczeniem tej drugiej. Kości złamane są w 1/3 długości. Bardzo wolno zrastały mi się kości,co skutkowało ponad trzymiesięcznym chodzeniem w trzech gipsach ( 1- gips na całej nodze 2 miesiące,2-gips do kolana 2 tygodnie i 3- gips trochę poniżej kolana miesiąc). Mimo,że nie miałam jeszcze całkowitego zrostu i były ubytki to lekarz zadecydował,że czas się pożegnać z gipsem. Zaczęłam więc nosić ortezę goleniową (od 6.10). Lekarz nie powiedział nic ile czasu mam ją nosić,więc do tego też mam pytanie. Trochę pozwalałam sobie na chodzenie bez ortezy w domu i po pewnym czasie moja noga przyzwyczaiła się do takiego chodu i nie boli mnie. A tutaj moje pytania. 1.Jak długo powinnam nosić ortezę i jak będzie wyglądało chodzenie bez niej wszędzie,o kulach? 2.Ile trwa rehabilitacja? 3.Po jakim czasie odzyskam pełną sprawność? 4. Lekarz wypisał mi zwolnienie na wf tylko na jeden semestr,czy to nie za krótko? Dziękuję i czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×