Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gula na stopie i opuchlizna


Gość Szelma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od początku. Odkąd sięgam pamięcią na lewej stopie, na śródstopiu pod kostką miałam mocno wysuszoną skórę. Ostatnimi czasy nie balsamowałam, skóra pękła, zrobiła się ranka i wydawało mi się, że się zagoiła. Jakiś czas po tym, po dniu, w którym chodziłam w dość niewygodnych butach, obudziłam się i w tym samym miejscu miałam dość dużą gulę, przez którą ból promieniował tak, że nie mogłam chodzić. Tego samego dnia wieczorem opuchlizna *rozlała się* już na całą stopę. Smarowałam altacetem - nie pomogło. Myślałam, że to uraz, więc udałam się do ortopedy - on stwierdził ostre zapalenie tkanek miękkich, infekcje, dał antybiotyk i lek p/zapalny i po tygodniu miałam udać się do chirurga. Minęło 6 dni - opuchlizna i gula nie schodziła, a skóra na tej guli zrobila się sucha i zaczęła się *obierać*, jedynie ból ustępował. Podczas wizyty u chirurga (w 6 dniu antybiotyku) - chirurg stwierdził ropień, wykonał zabieg, w którym przeciął tą gule, jednak ku jego zdziwieniu - nie było tam ropy, a jedynie jalowy płyn surowiczy. Chirurg wstawił sączek, który wyciągnęłam na drugi dzień rano (po 14h). Nie dostałam już zadnego antybiotyku, ani zaleceń. Dziś mija 4 dzień od tego zabiegu - noga jest nadal spuchnięta (choć może być to spowodowane tym, że przez cały ten czas pracowałam na stojąco), zaczerwieniona aż przy kostce i swędzi, gula się zmniejszyła, ale nadal jest widoczna. Czym to może być spowodowane? Gdzie się udać? Znów do chirurga? I czy to będzie rozcinane na nowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×