Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyników rezonansu.


Gość Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Moje problemy z kręgosłupem pojawiły się kilka lat temu. Najpierw był to ból jakby paraliżujący prawą łopatkę mogłem ruszać barkiem a łopatka pozastawał *przyklejona* do kręgosłupa. Kilka wizyt u masażysty i ćwiczenia w domu rozwiązało ten problem. Już wtedy masażysta zwrócił mi uwagę na *nierówności przestrzeni międzykręgowych. Ale przestało boleć 30 kilka na karku więc życie toczyło się dalej. Po około 5 latach od tamtego zdarzenia pojawiały się u mnie okresowo bóle kręgosłupa - ból pod prawą łopatką. Zrobiłem wtedy RTG i wyszło na nim: *Prawoboczne skrzywienie kręgosłupa piersiowego. W obrębie blaszek granicznych środkowego odcinka cystkowate ubytki - guzki Schmorla.* Dostałem leki - zacząłem ćwiczenia i ból minął i przez jakiś czas się nie pojwiał, może czasami jako delikatniy dyskomfort podczas długiego siedzenia lub pracy w pozycji wyprostowanej przez kilka dni pod rząd. Obecnie ból się nasilił, często jest tak iż podczas prac na warsztacie w czwartek ok godz. 12 staje się nie do wytrzymania. Podczas spaceru pojawia się równo po ok. godzinie. Podzas siedzenia np.przed komputerem również pomiędzy 1/2 - 1 godzina. Jest to ten sam ból pleców pomiędzy łopatkami.. zwrócony w kierunku prawej łopatki. Jakieś 2 lata temu pojawiło się dziwne mrowienie na prawej stopie strona zewnętrza.. wydawało się jakbym miał cały czas ścierpniętą nogę/skórę. Dotyk tego miejsca okolice kostki po ok. 10 cm dookoła był bardzo nieprzyjemny. Dużo wtedy jeździłem samochodem i myślałem, że jest to powód gdyż miałem w taki sposób ułożoną nogę/stopę podczas jazdy, że cała zewnętrzna strona stopy była cały czas naciągnięta. Praca ta się skończyła i po ok. 3 miesiącach *ścierpnięta* skóra wróciła do normalności. Niestety objaw przeniósł się na lewe udo (cała przednia strona - od pachwiny prawie do kolana). Obecnie jest poprawa w 90%.. bardzo delikatny dyskomfort podczas dotyku bez ucucia nieprzyjemnego mrowienia. Nie wiem czy to ma wpływ ze stanem moje kręgosłupa ale chciałem poinformować iż takie zdarzenia miały miejsce w ostatnim czasie i trwały po ok. 1 roku. Wynik rezonansu: *Opis badania: Zachowana kifoza piersiowa. - Wypuklina centralno-prawostronna dokanałowa krążka Th8/Th9 do 2,5 mm, spłyca prawy zachyłek boczny, modeluje nieco worek oponowy i redukuje wymiar a-p kanału do 12 mm. - Wypuklina centralno-prawostronna dokanałowa krążka Th11/Th12 do 2,5 mm, spłyca prawy zachyłek boczny, modeluje nieco worek oponowy i redukuje wymiar a-p kanału do 16 mm. Częściowa dehydratacja zwyrodnieniowa krążków międzykręgowych. Nierówności blaszek granicznych trzonów kręgów. Obszary zwyrodnienia tłuszczowego wzdłuż blaszek granicznych trzonów kręgów Th8-Th9. Umiarkowane zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze krawędzi stawów międzywyrostkowych oraz trzonów kręgów. Otwory międzykręgowe nieprzewężone. Prawidłowy sygnał z rdzenia kręgowego.* Do jakiego lekarza specjalisty udać się po pomoc? Czy może wystarczy wizyta u fizjoterapety? Pracuję w delegacjach i czasami jestem w domu przez tydzień na dwa miesiące a wiadomo jak jest teraz z wizytami u specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×