Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nad prawym jądrem i guzek


Gość Problematyk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Problematyk

Witam. Jakiś miesiąc temu bolało mnie w okolicy prawego jądra, ale nie umiałem określić gdzie dokładnie boli. Szczególnie bolało gdy stawałem na prawej nodze, ale po tygodniu ból ustał. Dwa tygodnie po ustaniu bólu zacząłem odczuwać lekki ból i po dokładnym wymacaniu jąder wyczułem guz na górze prawego jądra, ale niezbyt się przejmowałem, gdy wyczułem cos takiego na lewym jądrze. Gdy moszna mi się rozluźniła zacząłem macać oba jądra i stwierdziłem, że na lewym jądrze jest to część moszny, ale z prawym jest coś nie tak. Na innych forach nic o tym nie znalazłem i musiałem się przełamać i powiedzieć o tym rodzicom, bo mam 16 lat i nie mogę sam nic u lekarza załatwić, bo już próbowałem. Bardzo się niepokoję, dlatego chciałem się dowiedzieć co to może być i czy warto się tym aż tak przejmować. Wiem, że się trochę rozpisałem, ale w skrócie nie wiedziałem jak to napisać. Dodam jeszcze, że wytrysk jest normalny i nic się nie czerwieni. Z góry dziękuję za poradę i za przeczytanie tej lektury. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem lekarzem ale znam problem. Najprawdopofobniej sa to zylaki jader.Usuwa sie je operacyjnie bo groza bezplodnoscia poniewaz nastepuje wztost temperatury w jadrach Warto zrobic usg jader najlepiej usg z przeplywami naczyniowi Poczytaj w necie o zylakach jader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Problematyki

Też podejrzewałem, że to żylaki, bo mam powiększone żyły i zaobserwowałem, że jądra rzadko kiedy są zimniejsze o te kilka stopni. Jeśli dowiem się czegoś więcej od urologa to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Problematyk

Jeśli zabieg nie będzie konieczny, ale będzie taka możliwość bez żadnych powikłań to zdecyduję się na zabieg. Ale oczywiście muszę czekać najpierw na wizytę u urologa, a dopiero pozniej będę mial robione usg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PROBLEMATYK

Byłem na usg i powiedziano mi że ból może oznaczać zmiany hormonalne, czyli że jądra się powiększają. Co prawda ostatnio prawe jądro mam trochę większe nie parę miesięcy temu, ale czy to dlatego boli to się dowiem za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×