Chondormalacja I stopnia

u?ytkownik
sebastian

Zmagam się z bólem kolana, który nasila się przez zmiany pogodowe. Obecnie boli mnie tylko w nocy i jak jadę samochodem. Miałem robione USG kolana i wyszło mi Chondormalacja I stopnia na powierzchni stawowej rzepki. Za parę dni jadę do ortopedy na zastrzyk z Biolevoxu H4. Drugi zastrzyk po jakimś czasie.
Co to jest za schorzenie? Czy mogę jeździć na rowerze? Czy te zastrzyki pomogą? Czy nie powinienem też zbadać drugiego kolana? Jakiś sposób na ból w nocy (lekarz przepisał mi Oflen uno i maść ketoprofen, które nie pomagają). Mam 35 lat, mężczyzna, 176 cm wzrostu, 90 kg wagi.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
Patryk

Mi zastrzyki z kwasy hialuronowego pomagaja na zwyrodnienie stawu skokowego

u?ytkownik
kingagosztyla

Zmiany zwyrodnieniowe.. zastrzyki będą pomocne z pewnością jednak zalecałabym zastosowanie również a) rehabilitacji (przed snem, w domu, wraz z instruktarzem który można znaleźć w internecie, terapia wzmacniająca mięśnie jako nosników naszych stawów i kości, b) farmakoterapię (po konsultacji z lekarzem, przy ostrych stanach bólowych, które świadczą o stanie zapalnym stosuje się leki przeciwzapalne, stososuje się zazwyczaj tygodniowe serie)

Twoja odpowiedź