Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żółtaczka, bóle jelit a dobre wyniki!


Gość Patrycja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrycja

Witam serdecznie, w możliwe największym skrócie opiszę swoją dolegliwość. Od dzieciństwa cierpiałam na anemię, niedokrwistość megaloblastyczną (ale nie leczono mnie nigdy, tylko żelazem). W 2011 roku wyjechałam na wyjazd &#8211* Woodstock, po którym po powrocie do domu dopadły mnie dziwne objawy &#8211* &#8222*gul&#8221* w gardle powodujący wymioty niekontrolowane, nawet w miejscu publicznym, przy tym gniecenie w lewym boku, biegunki &#8211* zrobiono test HP x3, 2x pasożyty i nic nie wyszło. Lekarze bagatelizowali moje objawy dając mi tylko probiotyk mówiąc, że to pewnie wirus. Problem niestety nawracał. Wcześniej choroba nie przeszkadzała mi tak w życiu, jednak ostatnio jestem na skraju rozpaczy i wykończenia. Od około roku sytuacja pogorszyła się diametralnie. Biegunki były bardzo agresywne, czasem nawet po 20 razy na dobę, pojawiły się zawroty głowy podczas normalnego funkcjonowania, duszności, tachykardia, mdłości. Odrzuciłam z diety gluten, smażone jedzenie, jem tylko gotowane potrawy a na śniadanie płatki ryżowe. W czerwcu b.r pojawiła się żółtaczka i bóle jelit, bóle trzewia. Trafiłam na sor trzy razy, ale w USG nic nie wyszło, trafiłam na oddział zakaźny, ale moje wyniki wątrobowe i trzustkowe były w normie poza Bilirubiną. Była gorączka, żółto-zielonkawe biegunki, bóle nadbrzusza (spuchnięty jakbym miała piłeczkę) lekarz rodzinny widząc w jakim jestem stanie wystawił skierowanie na oddział, lecz skierowanie odrzucono z przyczyn braku złogów w drogach żółciowych. Dostałam Xifaxan i wypuszczono mnie do domu. Po dwóch tygodniach problem powrócił. Nie mogę normalnie funkcjonować, każde wyjście do miasta czy do ludzi to dla mnie kara. Straszliwe bóle jelit pojawiły się w poniedziałek, a od wtorku miałam papkowaty stolec w kolorze pomarańczowym, od czwartku żółto-pomarańczową wodną biegunkę. Z dniem wczorajszym ból &#8222*gniecący&#8221* w lewej stronie był tak mocny że wywołał wymioty w miejscu publicznym. Do tego cały czas powracające zawroty głowy, tachykardia, uczucie &#8222*gula&#8221*w gardle, mdłości. Najdziwniejsze w całej chorobie jest to, że trzyma powiedzmy pół miesiąca, potem pół miesiąca jest spokój, potem nawrót. Inne objawy które towarzyszą: pocięty bolesny język, napadowe silne bóle głowy, bóle kolan, silne zawroty głowy, senność, osłabienie, otępienie, lęk. Dodam, że leczę się na niedoczynność tarczycy Hashimoto. Podejrzewałam różne choroby &#8211* chorobę Whipley&#8217*a, lecz CRP mam w normie, podejrzewałam Porfirie &#8211* ale mój mocz nie jest ciemny, zapalenie trzustki, wątroby &#8211* wyniki w normie. Marzę o tym, aby normalnie żyć ale dolegliwości są okropne. Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×