Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaniepokojona wynikiem młoda mama


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem młodą mamą (29 lat), w 1995 r. przeszłam toksokarozę umiejscowioną w mózgu, wyleczona, toksoplazmozy nie miałam (badania w ciąży), karmię piersią, ma Hashimoto. Od kilku tygodni miałam lekki ból ucha, poszłam do laryngologa, od strony laryngologicznej wszystko ok. Ponieważ ból ucha (lekki, nieprzeszkadzający, raczej z chęci sprawdzenia) był połączony z kłuciem/bólem na czubku głowy (i ucho i głowa po prawej stronie), poszłam do neurologa i dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny. Zrobiłam go w piątek, rezonans magnetyczny 3T. Wynik: Badanie MR mózgowia wykonano w obrazach FLAIR, DWI ADC, Swan, T1, T2-zaleznych w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych jednofazowe. W istocie białej płata czołowego prawego i skroniowego prawego uwidoczniono dwa ogniska podwyższonego w FLAIR sygnału 2-3 mm wielkości, bez cech ograniczenia sygnału w DWI - proponowana kontrola. Poza tym: Półkule mózgu i móżdżku bez ognisk patologicznych o prawidłowym sygnale w wykonanych sekwencjach. Pień mózgu prawidłowy. Układ komorowy ustawiony w osi, symetryczny, prawidłowej szerokości. Przestrzenie płynowe przymózgowe w normie. Okolica przysadki mózgowej i okolica nadsiodłowa prawidłowa. Przysadka mózgowa niepowiększona. Komplaksy nerwów VII i VIII-ych naposzerzone. Bardzo proszę o pomoc - czy mam się martwić? Denerwuję się, bo mam małe dziecko i ten wynik spędza mi sen z powiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×