Zaniepokojona wynikiem młoda mama

u?ytkownik
Ola

Dzień dobry,
jestem młodą mamą (29 lat), w 1995 r. przeszłam toksokarozę umiejscowioną w mózgu, wyleczona, toksoplazmozy nie miałam (badania w ciąży), karmię piersią. Od kilku tygodni miałam lekki ból ucha, poszłam do laryngologa, od strony laryngologicznej wszystko ok. Ponieważ ból ucha (lekki, nieprzeszkadzający, raczej z chęci sprawdzenia) był połączony z kłuciem/bólem na czubku głowy (i ucho i głowa po prawej stronie), poszłam do neurologa i dostałam skierowanie na rezonans magnetyczny. Zrobiłam go w piątek, rezonans magnetyczny 3T. Wynik:
Badanie MR mózgowia wykonano w obrazach FLAIR, DWI ADC, Swan, T1, T2-zaleznych w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych jednofazowe.

W istocie białej płata czołowego prawego i skroniowego prawego uwidoczniono dwa ogniska podwyższonego w FLAIR sygnału 2-3 mm wielkości, bez cech ograniczenia sygnału w DWI - proponowana kontrola.

Poza tym:

Półkule mózgu i móżdżku bez ognisk patologicznych o prawidłowym sygnale w wykonanych sekwencjach. Pień mózgu prawidłowy. Układ komorowy ustawiony w osi, symetryczny, prawidłowej szerokości.

Przestrzenie płynowe przymózgowe w normie.

Okolica przysadki mózgowej i okolica nadsiodłowa prawidłowa. Przysadka mózgowa niepowiększona. Komplaksy nerwów VII i VIII-ych naposzerzone.

Bardzo proszę o pomoc - czy mam się martwić? Denerwuję się, bo mam małe dziecko i ten wynik spędza mi sen z powiek...

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Twoja odpowiedź