Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wynik USG piersi - zaburzenie echogramu


Gość Mimi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, bardzo bym prosiła o interpretację wyników USG piersi. Mam 34 lata, jestem po przebytej terapii hormonalnej. Sutki o budowie gruczołowo-tłuszczowej. W sutku lewym rozproszone torbiele proste o śred. do 5 mm. Na godz. 1-ej, 1 cm od otoczki zaburzenie echogramu tkanki gruczołowej z drobynmi torbielami w obszarze 9x6mm. W sutku prawym pojedyncze, rozproszone torbiele proste o śred. do 4 mm. Na godz. 9-ej, 2cm od otoczki torbiel złożona o wym. 5 x 5 mm. Przewody mlekowe obustronnie nieposzerzone. Skóra i tkanka podskórna bez zmian. Palpacyjnie brak wyczuwalnych patologicznych oporów. Doły pachowe wolne od struktur patologicznych. Ostatnie USG miałam wykonywane w październiku i nie wykazało ono zaburzenia echogramu w lewiej piersi. Za to była torbiel złożona, której teraz nie ma w lewej piersi a która pojawiła się w prawej. lekarz wykonujący USG stwierdził, że wyniki są w miarę ok. Prosiłabym jednak o drugą opinie oraz o wytlumaczenie, co to to zaburzenie echogramu tkanki. Czy to jednak coś poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×