Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badanie USG tarczycy


Gość Paulisia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulisia

Witam, jestem po badaniu USG, (podejrzenie kamicy ślinianki), nie jest dla mnie jasny wynik tego badania, mogę prosić o rozszyfrowanie co mogą oznaczać moje wyniki? Czekam na wizytę u chirurga na onkologii. Badanie USG tarczycy. Obraz gruczołu: nieprawidłowy Struktura miąższu: niehomogenna, hypoehogeniczna, źle odgraniczona od otoczenia. Ruchmość połykowa zniesiona. W badaniu Doppler unaczynienie wzmożone. Zmiany ogniskowe miąższu: W biegunie górnym płata prawego bogato unaczyniony guzek hypoechogeniczny ostro odgraniczony, wielkości 13,5mm, poza tym w obu płatach rozlane obszary hypoechogeniczne, część z nich bogato unaczyniona. Konieczna dalsza diagnostyka, Wymiary: PŁ P 46,7*19,4*19,6mm PŁ L 48,5*16,8*17,9mm Cieśń 4,9mm Węzły chłonne regionalne: w piętrze górnym szyi po lewej odczynowy węzeł chłonny powiększony do 22*8,5mm , podżuchwowo po stronie lewej pomiędzy ślinianką a zarysem kości żuchwy taki sam węzeł o średnicy 11,8m Po prawej symetrycznie zmiana węzłowa 8,8mm. Obraz USG tarczycy może odpowiadać czynnym zmianom zapalnym. Ślinianki niepowiększone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×