Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mam pytanie do pana doktora


Gość agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do pana doktora oto moje wyniki Tarczyca wielkosci 48x25x20mmvol135ml płat prawy 47x17x14vol5ml ciesn5mm Miąższ tarczycy nie z obecnoscią normoechogenicznych litotorbielowatych ognisk ze słabo zaznaczonym na obwodzie w płacie prawym trzy wiel6x3mm3x2mmi 4x3mm w płacie lewym ognisko wiel 4x2mm Wdolnym biegunie lewego płata widoczne hypoechogeniczne lite ognisk ze zwapnieniami na obwodzie i słabo zaznaczonym obwodowym unaczynnieniu wyniki z tarczycy i biobsi tarczyca wielkosci 48x25x20mmvol135ml płat prawy 47x17x14 vol6ml ciesn5mm Miązsz tarczycy nie z obecnoscią normoechogenicznych litotorbielowatych ognisk ze słabo zaznaczonym unaczynnieniem na obwodowym unaczynnieniu wiel. 9,6x7mm- wskazana konsultacja endokrologiczna i BACC. Patologicznie zmienionych wezłów chłonnych nie uwidoczniono. WynikiTSH 1,O367, FT3 2,76 FT4 O,90.P-CIAŁA anty- TPO[ICD-9*O09]--0,31Wyniki z biopsi Materiał diagnostyczny,zawiera drobne normotypowe tyreocyty, czesciowo z kwasochłonną cytoplazmą rozproszone, w grupach i płatach. Obraz cytologiczny zmiany łagodnej- wgNCI-Bethesda-grupaII. Materiał diagnostyczny zawiera strzepki utkania pęcherzykowego drobne normotypowe tyreocyty rozproszone, w grupach i płatach, obfite masy koloidu. Obraz cytologiczny zmiany łagodnej -wg NCI -Bethesda- grupa II. prosze o odpowiedz bo jeden endokrynolog kazuje usuwac całą tarczyce , a drugi endokrynolog ze nie trzeba . i ja nie wiem jaka mam podja decyzje żeby było dobrze i boje sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×