Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

MR trzustki


Gość kaja

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Proszę o interpretację MR. Głowa trzustki i trzon prawidłowych wymiarów. Ogon trzustki powiększony 38 mm,bez zaburzeń sygnału ( we wcześniejszym usg było wzmożona echogeniczność , jak dla PZT , mam KREON 25000 , do posiłków,bo puchłam po jedzeniu , okropne bóle opasające i okropny żółty ,tłusty kał ,pienisty , cuchnący po wszystkim co ma tłuszcz, jestem na samych kajzerkach pszennych, po KREONIE ból ustępuje , ale wszystko resztę się utrzymuje ). Stan po cholecystektomi (miałam zapalenie otrzewnej kiedyś ) Drogi żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe powiększone.Wątroba bez zmian ogniskowych podejrzanych o przerzut z widocznym obrzękiem wokół toru drenażu dróg żółciowych. Widoczny wariant rozwojowy śledziony z silnie wyrażoną szczeliną i gramem modelującym nerką lewą. Bardzo proszę specjalistę chirurga o interpretację i normalne wytłumaczenie mi tego wyniku i objawów moich dolegliwości , bo lekarza gastrologa mam dopiero w grudniu ,mało tego to lekarz co mało rozmawia z pacjentem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaja ja nie jestem lekarzem ale sama mam chora trzustke, usg jak wiesz nie jest super dokladne wiec trzeba wierzyc w to co mowi nam MR, to, ze jedna czesc trzustki jest powiekszona jak najbardziej oznaczac moze ze masz PZT, niestety sam Kreon nie zawsze pomaga, stosujesz scisla diete? Objawy zdecydowanie wskazuja na chorobe trzustki, ile masz lat, palilas papierosy? Robilas proby watrobowe? Moim zdaniem powinnas miec wykonane badanie EUS, ktore wyjasni co tam sie dokladnie w trzustce dzieje, zawsze moga tez pobrac wycinek ewentualnie jesli lekarz tak zadecyduje, pilas alkohol? Mialas jakies osoby z chorobami trzustki w rodzinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×